logo

reklam

HALİL İBRAHİM ŞENGÜN’DEN ‘AKP’DE PARALEL VAR’ İDDİASI

AKP Milletvekili aday adaylarından İşadamı Makine Mühendisi Şengün Şirketler Gurubu Yönetim Kurulu Başkanı Halil İbrahim Şengün, kendisinin milletvekilliğine ihtiyacı olmadığını ancak hizmet için bu makama talipli olduğunu söyledi.  Mal varlığını da açıklayan Şengün, aday olup seçilmesi halinde maaşının öğrencilere burs olarak verileceğini söyledi.  

Bir basın toplantısı düzenleyerek kendini tanıtan Şengün, projelerini ve yayınlanmış kitaplarını göstererek”52 aday adayı içinde tek projeleri olan benim. Yatırımın ne olduğunu biliyorum, çünkü kendim yatırımcıyım. Sadece bir projem 35 miyon dolar. 7 yatırım projem uygulamada.

Giresun fakir kaldı göç verdi. Nüfüsumuz 600 bin civarındaydı. 6 milletveili vardı. Zaman neler getirdi. Süreki nüfus kaybettik. 420 bine düştük. Milletvekili sayısı 4'e düştü.Bu yanlışılıkla devam edersek milletvekili sayısı 3'e  düşecek. Bunu görüyorum.Kocaaeli'de para kazanın gelip Giresun'a mliyon dolarları döken alnında işadamıyım. Memleketime yatırım yapmaktan şeref duyuyorum"diye konuştu. 

 İşadamı Şengün, yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Burası benim memleketim. Beni yetiştiren bu şehre hizmet borcum var. Milli TürkTalebe Birliği’nden bu yana 45 yıldır bu davanın içindeyim. Ülkeme teknokrat olarak önemli makamlarda hizmet ettim. Projelerim var. Yazdığım kitaplar makine mühendisi yetiştiren fakültelerde ders kitabı olarak okutuluyor. Giresun’un benim özelliklerimde bir milletvekiline ihtiyacı var"
Bakan Nurettin Canikli'ye övgüler düzen Şengün,"başarılı bir siyasetçi. Önemli hiznetleri oldu. Ama görevi hep ağır oldu. Genel başkan yardımıcılığı, KİT komisyonu başkanlığı,gurup başkan vekilliği gibi görevleri vardı. O'na kenardan destek veren olmadı" dedi. 

"PARALELİ GENEL MERKEZE BİLDİRDİM"

DSC_5097

Basın mensuplarının sorularını da cevaplandıran AKP adayı Halil İbrahim Şengün, önemli açıklamalarda bulundu. Aday adayları içinde “paralel  örgütün mensubu” olduğunu iddia ettiği kişiler bulunduğunu söyleyen Şengün, bununla ilgili fotoğraflar olan bir dosyayı genel merkeze sunduğunu açıkladı. Israrlı sorulara rağmen isim vermeyen aday adayı Şengün, "isimleri tek tek bende var" dedi. 

Şengün, “Malı hamuduyla götürüyorlar” şeklindeki ifadesine de açıklık getirerek,” ben onlardan değilim. Statükodan yana olanlar var.Onlar gitsin. Kredi alıp iş yapanları, devlet ihalesiyle iş yapanları kastettim. Onlar çekilsin gitsin. Giresun’un önü açılsın. Gazetecilere sorumluluk düşüyor. Giresun’a faydalı olan adamların listede olması gerekiyor. Hayrettin Erkmen, Nizamettin Erkmen, Mehmet İzmen, Ergun Özdemir, Nurettin Canikli gibi mlletvekillerine ihtiyaç var” diye konuştu.

 Şengün, bu konuda yaptığı açıklamada şunları söylemişti: ” Eskiden beri hamudu ile yutan, Giresun'da partinin çeşitli kademelerinde yer alıp hatta Milletvekili olup bir tek eseri olmayan, Giresun'da haksız zenginleşen, şirketini batıran, yönetemeyen, iflas eden ayrıca paralel örgütün mensubu olan, Giresun Belediye seçimlerini Partimize kaybettiren yönetimde olan birde utanmadan kahraman gibi pişkin pişkin Giresun'da aday adayı olanları, kahraman yapıp seçtirmek için haber yapılması Giresun İlimize yapılacak en büyük kötülüktür”
Halil İbrahim Şengün'ün, Ankara'da AKP Genel Merkezi'nde temayül yoklamasına katılacağı öğrenildi. 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+6 = ?