Siyaset

HAKAN TÜRKER, OSMAN AĞA’YA İTİBARININ İADE EDİLMEDİĞİ GÖRÜŞÜNDE

CHP Merkez İlçe Başkanı Hakan Türker, Giresun Gönüllü Alay Komutanı Atatürk’ün muhafız alay komutanı Milis Yarbay Osman Ağa’ya ‘İade-i İtibar’ istedi.

AKP Milletvekillerinin karayolu tabelalarında Giresun adının yazılması sonrasında yaptığı açıklamaları eleştiren Türker “Milli Mücadele Kahramanımız Yarbay Topal Osman Ağa fotoğrafları eşliğinde “Bu Yol Giresun’a gider” yazılı tabelayı taktırmakla övünüyor. Teşekkür ederiz, bu psikolojik eksikliğe iktidar yetkilileri olarak çözüm bulabildikleri için, ancak bu ezber bozan bir hizmet değil, bir ayıbın ve eksikliğin,çok geç kalmışlığın düzeltilmesidir. Giresunumuzun ezber bozan istihdama dayalı yatırımlara ihtiyacı vardır” dedi.

Türker, “Pek çok vatansever kahramanımızın Anıtkabir’deki var olan büstü gibi Ağa’mızın da büstü bu itibar ile hak ettiği yerde olmalı,tarih sayfaları bu kahramanlıkları cesurca yazabilmelidir. Bu görev ve sorumluluk kuşkusuz iktidarin yerel yöneticilerine düşmektedir. Eğer samimi iseniz TBMM de ortak imza ile atamızın iade-i itibarını da isteyin. Biz ivedilikle bu hassas konunun da takipcisi olacağımızın bilinmesini isteriz” ifadesini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir