GiresunSiyaset

HAKAN TÜRKER, AYTEKİN ŞENLİKOĞLU’NU CUMHURBAŞKANI’NA ŞİKAYET ETTİ

CHP Giresun Merkez İlçe Başkanı Hakan Türker, işçi çıkaran AKP’li belediye başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nu CİMER üzerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a şikayet kampanyası başlattı. Türker,” Sayın Cumhurbaşkanına ve Cumhurbaşkanlığı yetkililerine konuyu detayları ile ifade edecek şekilde hazırladığımız dilekçeyi bugün Cimer (Cumhurbaşkanlığı iletişim merkezi)  ilettik, katkısının da olacağına inanarak, bu konunun mağduru olan emekçilerimiz başta olmak üzere, bu adaletsizliğe dur diyecek herkesi, bu iletişim kanalını kullanmaya ve mücadeleye davet ediyorum” dedi.

Yazılı bir açıklama yapan Başkan Türker, Erdoğan, Büyükşehir Belediye Başkanları ile yaptığı toplantıdaki “Şayet varsa birkaç kötü örnek bahane edilerek, yüzlerce, binlerce kişinin ekmeğiyle oynanması ne hakka ne hukuka ne adalete ne de insanlığa sığar.” sözlerini hatırlatarak, işten çıkarılan 27 kişinin haklarının gasp edildiğini iddia etti.  Şenlikoğlu’nun seçim arifesinde hiç bir çalışanın ekmeği ile oynamayacağını, çalışanın teminatının kendisi olduğunu söylediği halde, işçi çıkardığını söyleyen Hakan Türker, şunları söyledi: “İşinin gücünün başında, yıllardır da mesaisine gelen,emek veren,çalışan,27 arkadaşımız trajikomik bir şekilde ülkemiz ve belediyemiz ekonomisi neden gösterilerek kapı önüne konmuştur. İdarenin yeni liste ve listelere çeşitli kulplar takarak isim arama çalışmaları da kamuoyunda sesli bir şekilde konuşulmaktadır. Bu vahim tablonun konuşulması bile büyük sıkıntılara gebedir. Bu 27 arkadaşımız bankamatik işçisi filan değillerdir. Kendilerine verilen görev doğrultusunda emek veren işçilerdir. İdarenin fen işlerine, oradan da temizlik işlerine baskılarına rağmen, yol süpüren,çöp toplayan, park bahçede çiçek diken, özel yetenekleri doğrultusunda bu şehrin çocuklarına eğitim veren, şoförlük yapan insanlardır. Aksini iddia edip bu emekçileri işlerinden atanları, daire müdürlerinin, belediye ve birim yetkilerinin, meclis üyelerinin, sendika temsilcilerinin huzurunda acilen kurulması gereken ilgili ve yetkili komisyonda gerçekleri görmeye davet ediyorum”.

Türker, açıklamasında “ Belediye Başkanının bir an önce bu hatalı karardan geri dönmesi, yanlış kararlara imza atmaması adına kendine çağrıda bulunuyoruz” ifadesini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir