Giresun

HAKAN ALPARSLAN YAZIYOR

 

Kucaklaşma-öpüşme tamam da

projede bekliyoruz

 

        Yerel seçimlere adım adım yaklaşıyoruz. CHP adayını belirledi sahada çalışıyor. AK Partide kıran kırana bir süreç yaşanıyor adayı büyük bir ihtimalle Sayın Başbakan açıklar. Sahada çalışan aday veya aday adaylarının halkın içinde olması kucaklaşması güzel. Ama baktığımızda somut projeler göremiyoruz.

        Baktığınız zaman AK Partide daha aday adaylığı süreci yaşanıyor bunu anlayabiliyoruz. Ama diğer partilerin adayları da henüz ortaya bir proje koymuş değiller. Yani sadece önünü gelene sarılmakla güler yüzlü poz vermekle vatandaş karar veremez. Hem diyelim ilerde seçildiler biz hangi taahhütler üzerinden istekte bulunacağız ki? Sarılıp koklaşmaya devam mı edeceğiz?

 

Bulancak İçin önemli proje çalışmaları bekliyoruz

 

        Mesela adaylığı kesinleşen Sayın Fatma Karaibrahim Canik'in projelerini merak ediyoruz. Yani göreve gelmeleri halinde ne gibi dev projeler kazandıracaklar? Bunları görsel olarak da olsa görmek bilgi almak istiyoruz. Netice olarak kamuoyu da sadece güler yüze veya sıcak ilgiye oy verecek değil. Mutlaka herkes ortaya projesiyle çıkmalı. "Falanca hiçbir şey yapmadı" diyerek bu işler olmaz. Falanca yapmadıysa sizler ne yapacaksınız? Halkımıza ne vaatlerde bulunuyorsunuz? Bu manada ciddi olarak açıklamalar bekliyoruz.

 

MHP ve CHP'den ses yok kabak bize patlıyor!

 

        MHP ve Saadet Partisi'nin bırakın projelerini adaylarını merak ediyoruz. Bazı okuyucularımız "Bu ne? gazetede hep AK Partililer var" diye serzenişte bulunuyorlar. Ne yapalım şimdi MHP aday açıklamamış, Saadet Partisi aday açıklamamış. Haber yok açıklama yok, demeç yok bülten yok! Biz ne yapalım sizin gönül verdiğini partiler ortaya çıkmıyorlarsa Bizim suçumuz ne?

        Er meydanı, seçim sandığı orada. Herkes çıksın medeni cesaret göstererek adayların tanıtsın, halka kendini anlatsın ve kamuoyu da bunları görsün. Kimsede bizi başka partileri haber yapmıyor diye yargılamasın. Onlar ortaya çıkmıyorsa bizler onların yerine aday olma veya haber olma şansımız yok. Meydana çıkan herkese bizim kapımız açık. Kendi siyaset üretemeyenler, meydana çıkamayanlar bizi suçlamasınlar.

        Herkes gelip görüşlerin, fikirlerini gazetemizden ortaya koyabilir. Örnek olarak AK Parti Belediye Başkan Aday Adayı Hamit Karaoğlanoğlu ziyaretimize geldi, açıklamalar yaptı ve bizde onu manşete taşıdık. Fatma Karaibrahim Canik gelseydi onunda fikirlerini manşete taşırdık. Küçük bir haberini bulduk onu koyduk.

        Yani kimsenin oturduğu yerden bize ahkam kesmeye yanlı ilan etmeye hakkı yok. Bizim bir görüşümüz varsa onu köşemizden yazarız. Ama gazetemiz herkese sonuna kadar açıktır. Şayet gönül verdiğiniz partinin esamesi okunmuyorsa gidin onlara hesap sorun,ihaleyi bize çıkarmayın…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir