logo

reklam

HAKAN ALPARSLAN BULANCAK TAHMİNLERİ

Bulancak’ta İbre AK Parti’de

 Aslında çok analiz yazıları yazmayı düşünmüyordum. Objektif bir şekilde herkese eşit yer vererek bir seçim geçirmeye karar vermiştim. Fakat yaşadığımız çirkin bazı olaylar (Bu olayları Salı günü yazacağım), ilçeye sokulan kanunsuz gazeteler ve bunlara verilen rüşvetler, bazı insanların gerçek yüzünün ortaya çıkması bizi farklı yönlere itti.  Sahte haberler, saçma sapan anketler, iftiralar tarihi sorumluluğumuzu ortaya koymamız gerektiğini bize hatırlattı.

AK Partinin otogar toplantısı önemli bir işarettir

AK Parti adayı Recep Yakar, otogarda bir tanıtım toplantısı düzenledi. Milletvekilleri, il yönetiminin katıldığı toplantıda otogar benim son yıllarda gördüğüm en kalabalık gecelerinden birini yaşadı. Yağmur ve aşırı soğuğa karşı dışarısı da hayli kalabalıktı. Bu benim iddiam değil resimleri 4 ve 5. sayfada görebilirsiniz. Orada kürsüden verilen birlik beraberlik söylemleri ve kalabalığın inanılmaz coşkusu da yine paylaşım sitelerinde videolarla paylaşıldı. Kimse köyden geldi kentten geldi diye sağa sola kıvırmasın. Görüntü o ki, AK Parti Bulancak’ta ibreleri kendine çevirdi. Zaten Aday açıklandığında yapılan ilk ankette partide ki tüm ayrışmalara, tepkilere ve çekiştirmelere rağmen, 7 puan civarında AK Parti öndeydi. O anketin üzerine Yakar sahaya indi ve önemli organizasyonlar yaparak havayı değiştirdi. Bu farkın daha da açılacağına inanıyorum.

Allah aşkına nerenizle hesap yapıyorsunuz? 

 İki yerel seçim iki genel seçim ve referandum seçimlerinde gazeteci olarak tahminlerde bulundum. Allaha şükür hiç mahcup olmadım. Belki bazı arkadaşlar bize kızıyor ama ben birileri kızacak diye % 10-12 oyu ancak olan Vahit Koç’u % 40 nasıl diyeyim? Ben Geçen genel seçimlerde % 54-55 alan AK Partiyi “üçüncü parti olur” diyenlere nasıl onay vereyim? Ben genel seçimlerde % 30’larda olan CHP’ye % 10-12 (2000-3000) oy  ekleme nasıl yapayım. Bu tahminlerin bir oluru vardır.

Bulancak İlçesinde yarış yine söylüyorum AK Parti ile CHP arasında geçer. Bu partilerin temel oyları var. Şu an itibari ile benim tahminim AK Parti % 8-10 puan arası önde. havayı yakalamış durumda. Fatma Karaibrahim aylardır boş sahada çalıştı. Şimdi karşısında teşkilatçılığın alt yapısından gelen bir siyasetçi var. Seçim sandık açılmadan belli olmaz. Ama Bulancak İlçesinin genel kanaati bellidir. Siz istediniz diye % 55 oy,  % 20’ye düşmez. Siz istediniz diye % 5-10 oy % 40’a çıkmaz.

Milletin size sarılmasına aldanmayındere akar yolunu bulur

Ülkemizde kritik bir süreç yaşanıyor. AK Parti tabanı Başbakanını bu zorlu süreçte yalnız bırakmıyor. Bu tüm illerde yapılan mitinglerde ortaya çıkıyor. Aynı şey Giresun ve ilçelerinde de geçerli. Yani AK Parti Tabanı kızar ama yine son gün gider partisine sahip çıkar. Bazı fireler elbette olacaktır. Bulancak’ta gizli oluşumlar alttan alta çalışıyor. Ama bu büyük kopmalara neden olmaz. Bulancak’ın efendileri öyle istiyor diye binlerce oy sağa sola kaymaz. Var mı kardeşim adayla ilgili bir delil, belge? onu gider savcıya verirsiniz, kamuoyuyla paylaşırsınız millet inanır. Ama o şunu çaldı, bu 50 lira vermedi bunlar yemez arkadaş!

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+3 = ?
#

HAKAN ALPARSLAN BULANCAK TAHMİNLERİ” için 1 yorum

 1. Mehmet Çardak : diyor ki:

  Sayın gazeteci kardeşim sen, aydın olarak halkını aydınlattın mı .Karanlıklarda vatandaşın önünü göremediğini hesap ettin mi..Amigoların sesine bakarak ,olanı biteni sen yurttaşa anlattın mı.Senin görevin nedir hiç sorguladın mı Seçmene sorgulama kültürünü verebildin mi Yani hep beraber ,verebildik mi .Aydınlığa ışık tutabildik mi. Bırak o şaşaalı toplantıları .Düğüne gider gibi gelip gidiyorlar.Yolsuzlukları yazabildik mi Ses kaset ve kayıtlarını kaç yurttaş dinleyebildi..Montaj ,sondaj dediler Olay bitti, kapandı Demekki önce sen ,ben, onlar-basından sözediyorum-görevimizi yapabildik mi.YA-PA MA DIK. Yaptırmadılar… Havuz Medyasını duydu mu bu yurttaşlar vs. vs.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • TİTATİK ORKESTRASI

  07 Mart 2018 Köşe yazıları

  “Her ne kadar yaşamın kendisi bir rüya olsa da rüya yaşam değildir.” Hristo Boytchev’ in yazdığı , Özgür Aydın Sanat Merkezi Oyunculuk Atolyesi nin ilk oyunu olan  Titanik Orkestrası tiyatro severlerin karşısında. Özgür Aydın Sanat Merkezinin seyirciyle buluşturduğu oyunda bir grup serserinin hiç gelmeyecek bir treni beklerken yaşadıkları serüvenler konu ediliyor. Serseriler her gün biraz daha kaygıyla trene binebilmenin yollarını ararken bir gün trenden  atılan bir sandıkla yaşamları hiç olmadığı kadar değişiyor. Var olmak ile yok olm...
 • GİRESUN’A KİMLER İHANET EDİYOR?!

  05 Aralık 2017 Giresun, Köşe yazıları

  “Giresun’un tam ortasında yükselen ucube binanın yapımına kim ya da kimler izin verdiyse Giresun’a ihanet etmişlerdir.”  “Yüksek binalar gelişmişliğin değil bencilliğin ve gericiliğin sembolüdür”  Tevfik KARA MAYIS 2017’de memlekete gittiğimde bir de Giresunspor’un bir maçını izleyeyim dedim ve stadyuma girdim. Basın tribününde yerimi aldım. Aldım almasına da karşımda kibrit kutusu gibi yükselen  u...
 • RIZA OLAYI…

  19 Kasım 2017 Köşe yazıları

  Aralarında organize kirli ilişkiler olduğu yönünde ciddi iddialar olan bu kişileri 'ucu nereye giderse gitsin' eğer biz yargılasaydık, muteber kişi kabul edip aklamasaydık her şey farklı olurdu... Örneğin ABD'nin bu kişiler üzerinden elde ettiği istihbari bilgileri tehdite dönüştürmesine, ülkemize dönük emperyalist projelerini uygulatmak için uyguladığı baskılara ve onursuzlaştırmaya boyun eğmezdik.  Koskoca Türkiye Cumhuriyeti, köklü bir dışiş...
 • SUÇSUZLUK VE CEZASI

  14 Ekim 2017 Köşe yazıları

  İçeriğine girmeyeceğim. Özeti şu… Nurettin Canikli’nin Fetullah Gülen’e ABD’de oturum izini alması için açılan davanın duruşmasında bir gurup milletvekili ile birlikte kefil olması, FETÖ’den aranan bir şahısa ait AKP il binasına 15 Temmuz sonrası Canikli’nin ve Cumhurbaşkanının pankartının asılmasına ilişkin yaptığım iki haber nedeniyle hakkımda açılan dava sonuçlandı.   Herkes yapmıştı, ulusal, yerel medya... Ama dava bana açıldı.  ...