logo

reklam
19 Şubat 2015

HACER AKTAŞ TARİH YAZIYOR

Milli sporcunuz Hacer Aktaş bir kez daha göğsümüzü kabartan madalya ile döndü.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu tarafından 4-8 Şubat tarihleri arasında Mersin Erdemli’de yapılan “Türkiye Şampiyonası ve Milli Takım Seçmelerinde” 3. olma başarısı gösterdi. Aktaş barajın 335 olmasına rağmen antrenman yapamadan gittiği halde 355 puan alarak dereceye girmesiyle takdir topladı.

2 yıldır Milli Takımda “tabanca atış” branşında yer alan ve Giresun’a 16 madalya kazandıran engelli sporcumuz Hacer Aktaş, yurt içinde yapılan yarışmalardan öte Polonya, Almanya, ispanya ve İngiltere’de yapılan yarışmalara da katılarak madalya aldı.

Hedefinin 2016 yılında Madrit’te yapılacak “Paralmpik Olimpiyatı”na katılmak için kota almak olduğunu söyledi.  Bunun için de ülkeler arası yarışmalara katılıp dereceye girmek gerekliliğinin altını çizdi.

VALİ KARAHAN’A, BAŞKAN AKSU’YA, KAYMAKAM ELBASAN’A TEŞEKKÜR, BAŞKAN  YAKAR’A ELEŞTİRİ

Engelli sporcumuz Hacer Aktaş, Giresun’un, dolayısıyla yaşadığı ilçe Bulancak’ın adını dünyaya başarılarıyla duyurduğu halde beklediği ilgiyi göremediğinden yakındı. Aktaş şunları söyledi:

“ Geçtiğimiz yıl antrenman için Giresun Belediyesi’nden araç istedim, sağolsunlar destek oldular. Bu yıl da Bulancak Belediyesi’nden stada antrenmana gitmek için araç istedim, araçları olmadığını söyleyip, destek olmadılar. Akülü aracım da bozuk ve ben yarışmaya antrenmansız gittim. Oysa Başkan Recep Yakar seçimlerde asansörlü araç sözü vermişlerdi. Seçim bitti, sözler unutuldu” dedi.

Vali Hasan Karahan’a, Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu’ya ve Bulancak Kaymakamı Tayfun Elbasan’a teşekkür eden Aktaş, Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar’a eleştiride bulundu. Hacer Aktaş, “Valimiz, Giresun Belediye Başkanımız ve ilçe Kaymakamımız imkanları ölçüsünde destek verip, ilgilendi. Ancak ilçe belediye başkanımız duyarsız kaldı. Oysa beni en çok Bulancaklı yöneticiler desteklemeli” dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+8 = ?