EğitimGiresunManşet Üstü

GÜRE ‘ÜNİVERSİTE ŞEHRİ’ OLDU

Giresun Üniversitesi Güre Yerleşkesinde TOKİ tarafından gerçekleştirilen Fen- Edebiyat Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Enstitüler ve Araştırma Merkezleri birimlerinin yer alacağı inşaatlar bitme aşamasına geldi.  Binaların 2014-2015 eğitim-öğretim dönemine yetiştirilmesi amaçlanıyor.

 

d0e54e00fe

ATTAR:"ÜNİVERSİTETE YAKIŞAN FİZİKİ MEKANLARA KAVUŞACAĞIZ"

24 anfinin yeralacağı, yaklaşık 8 bin dolayında öğrencinin eğitim göreceği fakültelerdeki dersliklere yeni öğrenci sıraları yerleştirildi bile…

İnşaat alanında çalışmaları yerinde inceleyen ve yetkililerden bilgi alan GRÜ Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar,   “Yeni dönemde öğrencilerimiz çok daha modern ve çağdaş imkanlara kavuşmuş olacaklardır. Eksikliklerin hızla giderilerek, temizlik ve çevre düzenleme işlerinin tamamlanmasıyla üniversitemize yakışan fiziki mekanlara kavuşacağız. Emeği ve katkısı geçen herkese teşekkür ediyorum. Üniversitemize ve Giresun’a hayırlı olsun” dedi.

4e23447109

55 bin m2 alan üzerine yapılacak binaların projesi, TOKİ ile üniversite arasında imzalanan 14.10.2011 tarihli protokole ilave 07.11.2012 tarihinde imzalanan ek protokolle kabul edilmiş,  28.03. 2013 tarihinde ise inşaatlara başlanmıştı.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir