AktüelGiresunManşet Üstü

GURBETÇİLERDEN ENGELLİLERİ SEVİNDİREN YARDIM

Giresun Deniz Yıldızı Yardımlaşma Derneği öncülüğünde, Almanya’da bulunan Almanya Anadolu Yardımlaşma Derneği ve işadamlarının katkılarıyla temin edilen 80 tekerlekli sandalye, 22 çift koltuk değneği ve görme engelliler için 23 adet el bastonu törenle dağıtıldı.

 

 

12ecd4e8e3Törene katılan Vali Yardımcısı Barış Demirtaş, “Devletimiz Sosyal Devlet olma görevini yerine getirmek için çeşitli çalışmalarını sürdürürken Sivil Toplum Kuruluşlarına da önemli görevler düşmektedir. Bu anlamda Deniz Yıldızı önemli bir misyon üstlenmiş durumdadır” dedi.

Bedensel engellerin yaşam engelli olmamasını temenni eden Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Atar da ‘Engelsiz bir üniversite çalışmalarına önem veren bir üniversite’ olduklarını belirtti.

 

 

REKTÖR ATTAR:ENGELLİLER HAYATIN BİR PARÇASI..

Hayata engelli başlayan ve sonradan kazanılan engelleriyle yaşamak zorunda kalan insanlara hassasiyet gösterilmesi gerektiğini söyleyen Attar,  “Toplumun ayrılmaz parçası olan engelli vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının giderilmesinde varlık gösteren herkesi kutluyorum. Dünya İnsan Hakları Gününde böyle bir etkinlik düzenlenmesi de anlamlıdır” şeklinde konuştu.cc8147e339 (1)

Deniz Yıldızı Derneği Başkanı Emine Acar da, derneğin kurulduğu günden beri ihtiyaç sahibi ile hayırseverler arasında köprü görevi olduklarını belirterek, alınan emanetleri ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya çalıştıklarını söyledi.

Yapılan konuşmaların ardından engellilere 80 adet tekerlekli sandalye, 22 çift koltuk değneği ve görme engelliler içinse 23 adet baston dağıtıldı.

Düzenlenen törene Vali Yardımcısı Barış Demirtaş, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar, Emniyet Müdürü Hikmet Bulak, İl Genel Meclisi Başkanı Osman Öden, , İl Müftüsü Muhittin Oral, DOKAP Başkanı Ekrem Yüce, Giresun Dernekler Federasyonu Başkanı Eyüp Çiftçi, Almanya Anadolu Yardımlaşma Derneği Temsilcisi Turan Bekaroğlu, hayırseverler, engelliler ve yakınları katıldı.

Tören tekerlekli sandalye, koltuk değnekleri ve bastonların dağıtımıyla son buldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir