logo

reklam
01 Aralık 2016

GÜNÜN YORUMU…

Adana'da Süleymancıların yurdunda 12 kişinin hayatını kaybettiği saatlerde, yani çocukların daha bedenleri soğumamış, kor halindeyken, AKP'li vekiller akçeli işler peşindeydi.
TBMM Genel Kurulu'nda, iki haftadır MEB Teşkilat ve Görevleri Hakkında KHK ile Bazı Kanun ve KHK'larda Değişiklik Yapan Kanun Tasarısı görüşülüyor. Dün geceki oturumda,tasarı içindeki akademisyen milletvekillerine kıyak maaş getiren madde gündeme geldi. AKP'li vekiller tümden birlikte parmak kaldırdılar. 
MHP ise tasarının sadece getirilme yöntemine karşı çıktı. 
CHP-HDP’nin karşı çıkması yetmedi. 
Bu tasarıyla akademisyen kökenli milletvekillerine önemli ayrıcalıklar tanındı. Daha önce öğretim üyesi olarak çalışan veya kendi isteğiyle ayrılan bakan ve milletvekilleri, kadro şartı aranmaksızın ayrıldıkları yükseköğretim kurumlarına; uygun kadro olması halinde Türkiye'nin başka bir yerindeki yükseköğretim kurumuna atamaları yapılacak. Milletvekili maaşının yanında üniversiteden ikinci maaş alabilecek.
Bu rakam 5 bin liraya kadar çıkıyor. 
Milletvekili olmayan akademisyenler veya emekli olduktan sonra yeniden geri dönmek isteyen akademisyenler ise bu ayrıcalıktan yararlanamayacak. 
İkinci maaş kıyağının özeti bu.

AKP Giresun Milletvekilleri Nurettin Canikli, Cemal ve Sabri Öztürk bu işe ne diyecek? Parmak kaldırdılar mı, bilemem.
Acaba onlar da akademisyen arkadaşlarının bu kıyağı hak ettiğini düşünüyorlar mı?

Buyurun efendim, tercih sizin; küfür mü edersiniz, helali hoş olsun diye dua mı, beddua mı edersiniz?..

Bir taraftan eğitim için barındıkları adına yurt denilen tabutluklarda cayır cayır çocuklar yanarken, öteki tarafta eğitimci milletvekilleri aldıkları eğitimi paraya çeviriyor.

Bu ülke vicdanını ve ahlakını çoktan yitirmiş arkadaş…

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+8 = ?