EğitimGiresunManşet Üstü

GÜNÖDER HIZLA BÜYÜYOR

     ÜNİVERSİTEMİZE HUZUR GELDİ

REKTÖR ATTAR VE ÜNİVERSİTE YÖNETİMİ GİRESUN ÜNİVERSİTESİ ÖĞRETİM ELEMANLARI DERNEĞİ ÜYELERİYLE BULUŞTU

200’ü aşkın üyesi ile Giresun’un en güçlü STK’larından birisi sayılan, Giresun Üniversitesi’nin amblem, logo ve ismini kullanmaya tek yetkili dernek olan Giresun Üniversitesi Öğretim Elemanları Derneği (GÜNÖDER) yönetim kurulu ve üyeleri, aileleriyle birlikte sabah kahvaltısında buluştu. fda4fb8a3e

Derneğin düzenlediği etkinliğe, yoğun bir katılım gerçekleşirken; üniversite akademisyenleri arasında tam bir birlik, beraberlik, uyum ve işbirliği olduğu mesajı verildi.

Toplantıya; Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar eşi Sadık Attar ve oğlu Umut'la katılırken, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mahir Kadakal, Prof. Dr. Ahmet Ergin, fakülte ve yüksek okulların dekan, müdür ve yöneticileri de hazır bulundular.

Dernek Başkanı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yalçın Sarıkaya, davetlilere hitaben yaptığı konuşmada,  her geçen gün artan üye sayısıyla büyüyen bir aile haline geldiklerini belirterek, “Giresun Üniversitesinin gelişimini ve emin adımlarla geleceğe doğru yürüdüğünü açıkça görebiliyoruz. Bu gelişim ve güvenin en büyük nedeni ve kaynağı şüphesiz Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Aygün Attar’ın gayret ve çabalarıdır. Kendisine tüm öğretim elemanları ve Giresun Üniversitesi adına teşekkür ediyoruz.  Ayrıca, Vizyon 2023 Dergisi tarafından verilen “Yılın Rektörü” ödülü nedeniyle de gönülden kutluyoruz. Bizi bir kez daha gururlandırmıştır. Başarılarının devam edeceğini biliyor ve devamını diliyoruz. Daha sık birlikte olmak için bu tür organizasyonlarımızı tekrarlayacağız” diye konuştu.

DSC_2581

SARIKAYA GÜNÖDER ANKETİNİN SONUÇLARINI AÇIKLADI:"ÜNİVERSİTE AKADEMİSYENLERİNİN %94'Ü GRÜ'NÜN MENSUBU OLMAKTAN MUTLU

Sarıkaya, derneğin üniversite genelinde geçen yıl yaptığı anketin sonuçlarını da açıkladı. Çarpıcı sonuçlar çıkan ankette, katılımcıların % 85’i üniversitenin bir temsilcisi olarak kendilerini gördüklerini, %94'ü GRÜ’yü akademisyenlere tavsiye ettiğini belirttiler.

“Giresun Üniversitesi’nin bir mensubu olarak mutlu musunuz” sorusuna ise %94 oranında evet dendi.

Ankette “Giresun halkı üniversiteyi ve çalışanlarını sahipleniyor mu “sorusuna %48 evet, %26 kararsızım, ” %26 oranında da hayır cevabı verildiği görüldü.%45 oranında katılımcı da yerel yöneticilerin üniversiteye yaklaşımını tatmin edici düzeyde bulmadı. Akademisyenler üniversitenin fiziksel gelişimini yetersiz, faaliyetler için elverişli, akademik personel gelişimini yeterli, idari işlemleri sağlıklı bulduklarını belirttiler.
Yalçın Sarıkaya’dan sonra konuşan GRÜ Rektörü Prof.Dr. Aygün Attar ise, anketi düzenleyenleri ve katılımcıları kutlayarak, 1 yıl sonra aynı sorularla tekrar bir anket yapılmasını istedi ve “bu sonuçları değerlendirereceğiz”.dedi.

DSC_2603

ATTAR: “BÜYÜK MÜCADELEYLE ELDE ETTİĞİMİZ 80 BİN METRAKARE İNŞAAT ALANINDAKİ BİNALAR BİTTİĞİNDE FİZİKİ YAPI SORUNU BİTECEK”

Aygün Attar, şunları söyledi:  “Bir aile olarak hepinizi burada görmekten mutlu oldum. Birlikte yürüdüğümüz bu yolda elde edilen tüm başarılar da hepimizindir. Anket sonuçları gerçekten üniversitemiz adına sevindirici ve yol gösterici olmuştur. Bu anketin tekrar yapılması yerinde olacaktır. Hızla gelişen ve büyüyen bir üniversite olarak kısa zamanda aldığımız yol ortadadır. 2006 yılında kurulan ve hala aynı fiziki yapı üzerinde gelişen üniversitemiz, bugün 25 bin öğrenci ve binin üzerinde akademik ve idari kadroyla devam ediyor. Ancak büyük mücadelelerle 36 bin metre kareden 80 bin metre kareye revizyon ettiğimiz ve 55 bin metrekaresi hızla devam eden inşaat hamlemiz tamamlandığında, en büyük sorunumuz olan fiziki yapı sorunu sona erecektir. Çok daha modern ve ihtiyaçlara cevap verebilen çağdaş imkanlarla Giresun Üniversitesi yoluna devam edecektir.

Tabi ortaya konulan başarılarda takdir ediliyor. Vizyon 2023 dergisi tarafından şahsıma verilen bu ödül çok önemliydi. Bu ödülü canım evlatlarım öğrencilerime ve cennetten bir köşe olan Giresun’a ithaf ediyorum diyerek aldım. Bu ödülde hepinizin payı vardır. Hepinize teşekkür ediyorum"

DSC_2596

Kahvaltılı toplantı sonunda GÜNÖDER Başkanı Yalçın Sarıkaya ve dernek yöneticileri Rektör Prof.Dr.Aygün Attar’a plaket ve çiçek takdim ederek kutladılar. 

DSC_2619

Toplantı hatıra fotoğrafı çekimiyle sona erdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir