logo

reklam

GÜNİDERCİLER’DEN ‘İFADE TEPKİSİ’

Giresun Üniversitesi’ nde yine GÜNİDER krizi…

Rektör Prof. Dr. Aygün Attar’ın göreve gelmesi sonrasında, daha önce üniversitede yönetici olarak görev yapan bir gurup akademisyen tarafından kurulan GÜNİDER adlı dernek, üniversite yönetimine karşı tavrını sürdürüyor. Bu seferki konu dernek yöneticileri hakkında açılan soruşturma…

Edinilen bilgiye göre; dernek yöneticileri hakkında, Cihan Haber Ajansı üzerinden servis edilen ve Zaman, Bugün gibi ulusal  gazetelerde yer alan üniversite yönetimiyle ilgili demeçleri hakkında idari disiplin soruşturması başlatıldı. Soruşturma kapsamında Prof.Dr. Yılmaz Can döneminde Rektör Yardımcısı olan Prof.Dr. Cevdet Coşkun’un, üniversiteyi hedef alan demeçlerinde ‘gerçeği yansıtmayan ifadeler bulunduğu  gerekçesiyle savunması istendi. Bu süreç devam ederken dernek, bu sefer de üyesi olduğu Giresun Sivil İrada Platformu adı altında konuyla ilgili Rektörlük binası karşısında bir açıklama yaptı. Eğitim Bir Sen Giresun Şube Başkanı Mustafa Öz tarafından okunan açıklamada, soruşturmanın bir ‘mobing’ olduğu iddia edilerek durdurulması istendi.

QF

Ancak basın açıklamasına, platformu oluşturan 25 dernekten sadece bir bölümünün imza attığı ve katılımın bu yüzden az olduğu görüldü. Ayrıca AKP’nin 52 aday adayından sadece Hasan Aydın, Sabri Öztürk, Aytekin Şenlikoğlu ve Hasan Turan ile eski Rektör Vekillerinden Yılmaz Can’ın da katılarak destek vermesi dikkat çekti. Özellikle Yılmaz Can’ın rektör vekili yaptıktan sonra uğurlandığı kapıda böyle bir şekilde görünmesi yadırgandı.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+4 = ?