GiresunKültür - Sanat

GRÜ'NÜN SEVGİLER GÜNÜ KONSERİ MUHTEŞEMDİ 

Giresun Üniversitesi, 14 Şubat Sevgililer Günü nedeniyle Güre Yerleşkesi Rektörlük Salonu’nda özel bir gece düzenledi. Yoğun bir katılımla gerçekleşen gece, izleyenlerden tam not aldı.

GRÜ Devlet Konservatuvarı’nda görevli Prof. Dr. Marlen Adamadze yönetiminde hazırlanan gecede, Adamedze’nin eşi ve kızı sahne aldı.

DSC_2561

Gecede Keşap MYO akademisyenlerinden Öğr.Gör. Sanatçı Selen Adamadze, solo konser verdi. Bayan Ademadze’nin seslendirdiği Fransızca, İngilizce, İtalyanca, Gürcüce, Azerice ve Türkçe şarkılar ve Aryalar izleyenleri adeta büyüledi.

DSC_2545

Selen Adamedze’nin GRÜ Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar’a ithafen yazdığı ‘Bir Yudum Su’ adlı şarkıyı da seslendirdi. Geceye, 12 yaşındaki Lale Ademedza’nın söylediği şarkılar ve özellikle de Witney Huston’un ünlü şarksısı "I Will Always Love You" şarkısı damgasını vurdu.

DSC_2571

Ümran Turgut’un sunduğu gecenin sonunda Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mahir Kadakal, sanatçılara ve danslarıyla onlara eşlik eden Devlet Konservatuvarı Öğrencisi Aynure Aliyeva, sahnenin dekorunu yapan Ressam Leyla Aliyeva Önen’e ve emeği geçenlere teşekkür ederek çiçek takdim etti.

DSC_2576

Geceyi Giresun Üniversitesi'nin bazı akademik ve idari personeliyle onların yakınları ve öğreniciler izledi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir