Eğitim

GRÜ’NÜN GÖZÜ YÜKSEKLERDE

BU YIL KURULAN TİREBOLU İLETİŞİM FAKÜLTESİ, ALANININ BİR NUMARASI SAYILAN GAZİ ÜNİVERSİTESİ İLETİŞİM FAKÜKTESİ İLE İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALAYACAK…

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi ile Giresun Üniversitesi İletişim Fakültesi arasında işbirliği yapılması kararlaştırıldı. Bunun için önümüzdeki günlerde bir protokol hazırlanması gündemde.

GRÜ Rektörü Prof Dr. Aygün Attar, Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zakir Avşara’a, iki üniversite arasında iletişim alanında işbirliği önerisinde bulundu. Avşar, Rektörün işbirliği önerisini “Her Türlü İşbirliğine Hazırız” diye yanıtladı.  Zakir Avşar, "Sayın Rektör, Türk Dünyası alanındaki çalışmaları ile bilim dünyasına önemli katkılarda bulunuyor. Giresun Üniversitesi İletişim Fakültesi ile Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi’nin deneyimlerini paylaşmaya hazır. Her türlü işbirliği ve desteğe vermeye hazırız” şeklinde konuştu. 

Konuya ilişkin olarak bir açıklama yapan  Rektör Attar, Prof. Dr. Avşar’ı daha önceden tanıdığını ve Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanlığı yapmasından mutluluk duyduğunu dile getirdi. İletişim Fakültesi'nin bu yıl açıldığını ve bu yıl eğitim öğretime başlayacağını söyleyen Aygün Attar, “İletişim fakülteleri arasında deneyimi ile Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi çok önemli ve saygın bir yere sahip. "İki Fakülte arasında işbirliği yapalım, ortak projelere imza atalım. Sempozyumlar ve konferanslar düzenleyelim, Karadeniz Bölgesi’nin stratejik önemini de göz önünde bulundurarak ortak çalışalım” önerisinde bulundum. Dekan Avşar  ise bu öneriye “Memnuniyetle her türlü işbirliğine hazırız” yanıtını verdi. Ortak çalışmamız sürecek" dedi

İki fakülte, iletişim alanında ortak bilimsel çalışmalar yürüterek, ortak konferans ve sempozyumlar organize edecek.

Rektör Attar, ilk olarak Akdeniz’den Karadeniz’e faaliyet gösteren gazetecilerin ve fakültelerin içinde yer aldığı bir sempozyum planladıklarını belirterek, “Bu sempozyumun işbirliği içerisinde yapılmasını istiyoruz” dedi. 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir