Eğitim

GRÜ’NÜN GÖNÜLLÜLERİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK

5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü olması münasebetiyle 2-5 Aralık 2013 tarihleri arasında Giresun Üniversitesi Rektörlüğü ve Umutlu Yarınlar Topluluğu (UYAT) ilimizin çeşitli bölgelerinde faaliyetlerde bulundular.55bb480c64

Giresun Üniversitesi Gazi Paşa Yerleşkesi olmak üzere Gazi Caddesi, Fatih Caddesi, Atatürk Meydanı ve  Güre Yerleşkelerinde temizlik faaliyetlerinin ardından, öğrenciler, Giresun Esnafına “Giresun Üniversitesi Öğrencileri Olarak; Hayırlı İşler, Bol Kazançlar Dileriz…” yazılı kartlar ve çiçekler dağıttılar.

Daha sonra Prof. Dr. İlhan Özdemir Devlet Hastanesi, Giresun Kadın Doğum Ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi, Dr. Ali Menekşe Göğüs Hastalıkları Hastanesi, Kent Hastanesi, Ada Hastanesi’nde servisler tek tek ziyaret eden topluluk üyeleri, buradaki yatan hastalara çiçek takdim ettiler.

Dört gün boyunca faaliyetlerini sürdüren öğrenciler, halk pazarlarına giderek, pazar esnafına satışlarında yardım etti, alış veriş yapanların yüklerini taşıdılar. .

UYAT Yönetim Kurulu Üyelerinden Muhammed GÜNDOĞDU ve Selma TAŞTAN yaptıkları açıklamada; “5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü olması münasebetiyle bir etkinlik gerçekleştirdik. Gönüllülük sadece bir gün değil her gündür, bu anlayıştan yola çıkarak; Pazartesi günü başlattığımız “Kitap Kampanyası” devam etmektedir. Kitap bağışında bulunmak isteyen akademik-idari personelimiz ve öğrencilerimiz bulundukları fakültelerin sekreterliğine bağışlamak istedikleri kitapları bırakabilirler. Bizler Giresun Üniversitesi öğrencisi olmanın verdiği bilinçle etkinliklerimizi sürdürmeye çalışıyoruz ve etkinliklerimizde bize desteklerini esirgemeyen üniversitemize şükranlarımızı sunuyoruz” dediler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir