Giresun

GRÜ’DEN ŞEHİT AİLELERİNE İFTAR

 REKTÖR PROF. DR. AYGÜN ATTAR:“ÜNİVERSİTELER ÜLKE GENELİNDE VE İL BAZINDA TOPLUMUN HASSASİYETLERİNE VE DEĞERLERİNE ORTAK OLMASI GEREKİR”

Giresun Üniversitesi tarafından her yıl düzenlenen şehit aileleri, gaziler ve gazi aileleri için düzenlenen iftar yemeği, Farnakia Restoran’da yoğun bir katılımla gerçekleşti.

510f32f698Kuran-ı Kerim okunmasıyla başlayan yemeğe; Türkiye Harp Malülleri, Gaziler ve Şehit Aileleri Derneği, Giresun Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Giresun Emniyet Mensupları Şehit Aileleri Vakfı Derneği yöneticileri ve üyeleri, üniversitenin bazı akademik ve idari personeli ile basın-yayın kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

GRÜ Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar, yemekte yaptığı konuşmada,  şehit ailelerine seslenerek, "sizlerin hakları ödenmez, hepinizin mübarek elerinden öpüyorum" dedi.

DSC_4489

"Üniversiteler ülke genelinde ve il bazında toplumun hassasiyetlerine ve değerlerine ortak olmalıdır" diyen Attar,  "Biz Giresun Üniversitesi olarak bunu yapmanın gayreti içindeyiz. Ve üniversiteler seçkin kadroların ve insanların varlık bulduğu kurumlar değil, bulunduğu toplumu seçkinleştirmek için çaba gösteren kurumlar olmalıdır. Biz bu anlayışla Giresun’da çaba gösteren bir üniversiteyiz" dedi…

ATTAR "ŞEHİTLİK EN YÜCE MERTEBE. EVLATLARIMIZI YADEDİYOR, RAHMET DİLİYORUZ"

Attar, şunları söyledi: " Giresun Üniversitesi olarak geleneksel hale getirdiğimiz iftar yemeklerimizin ilkini sizlerle yapmak istedik. Sizler,vatan için görevleri başında canlarını feda eden kahraman evlatlarımızın fedakar ve cefakar ailelerisiniz. Bu vesileyle görevleri başında, vatan savunmasında şehit düşerek en yüce mertebeye erme şerefine kavuşmuş bu evlatlarımızı da bir kez daha yad ediyor  ve rahmet diliyoruz"

Şehit annelerinin acısını çok iyi anladığını ve paylaştığın söyleyen GRÜ Rektörü Aygün Attar, "Onların özlemlerini ve acılarını en çok çekenler ise kuşkusuz Anneleridir. Ana olmak son derece zordur. Evlat acısı acıların en büyüğüdür. Ateş düştüğü yeri yakar. Tüm annelerimizin bu acılarını yürekten paylaşıyor, her birinin mübarek ellerinden öpüyoruz" diye konuştu.

DSC_4499

Şehiterin ruhlarına olunan dua ile sona eren yemekte, şehit aileleri adına Türkiye Harp Malülleri, Gaziler ve Şehit Aileleri Derneği Başkanı Kemal Gemici, Rektör Prof. Dr. Aygün Attar'a çiçek buketi sunarak teşekkür etti.

244246fc65

 

 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir