logo

reklam

GRÜ’DEN KADIN SORUNLARINININ ÇÖZÜMÜNE AKADEMİK KATKI

Giresun Üniversitesi’nde görev yapan 16 kadın akademisyen, Rektör Prof.Dr. Aygün Attar başkanlığında toplanarak; baştaTürkiye’yi yasa boğan Özgecan Aslan cinayeti olmak üzere, kadına yönelik şiddet, kadın sorunları ve çözüm yolları ile ilgili fikir alışverişinde bulundular.

 

T3HREH

Toplantıda, Giresun Üniversitesi Kadın Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından sürdürülen faaliyetler; ulusal ve uluslararası sempozyumlar, faaliyet ve etkinliklerin de değerlendirildiği toplantıda, bundan sonra sürdürülecek projeler ve çözüm yolları, üniversite tarafından yürütülecek bu projelerin toplumla birleştirici faaliyet ve etkinliklerle hayata geçirilmesi için yapılacaklar konuşularak planlandı.

Özgecan Aslan cinayetinin son zamanlarda kadına karşı şiddetin en uç ve çarpıcı örneklerden biri olduğuna dikkat çekilen toplantıda, Giresun Üniversitesi olarak son derece hızlı tepki verilerek, toplumsal duyarlılığın sağlanması noktasında öncülük yaptığı, benzer olayların tekrar yaşanmaması için aynı duyarlılığın sürdürülmesi gerektiğine dikkat çekildi.

a5c7aff652 (1)

Toplantıya; Tirebolu İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Jale Sarmaşık, Prof. Dr. Dilek Kejanlıoğlu, Doç. Dr. Emine Yalçın, Doç. Dr. Şirin Dilli, Doç. Dr. Ayşe Özcan, Doç. Dr. Bahar Sökmen, Yrd. Doç. Dr. Arzu Uncumusaoğlu, Yrd. Doç. Dr. Merve Yıldırım, Yrd. Doç. Dr. Binnur Yıldırım, Yrd. Doç. Dr. Elif Öztürk, Yrd. Doç. Dr. Fatmanur Özen, Yrd. Doç. Dr. Aslıhan Alpaslan Duman, Yrd. Doç. Dr. İlknur Meşe, Yrd. Doç. Dr. Lütfiye Özalemdar, Yrd. Doç. Dr. Gülizar Eymür, Yrd. Doç. Dr. İlginç Kızılpınar ve Genel Sekreter Songül Saka katıldılar.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+1 = ?