EğitimGiresun

GRÜ’DEN DOĞANKENT’E YAKIŞAN EĞİTİM KURUMU

Doğankent’te İşadamı Veysi Akın Koloğlu tarafından 5 bin 162 metrekare alan üzerine yapılan bodrum ve zemin katla birlikte 6 kattan oluşan bina Giresun Üniversitesi’ne protokolle devredildi. Meslek Yüksek Okulu olarak yapılan ve her türlü donanıma sahip binaya, Tirebolu MYO’ya bağlı olarak Elektrik Dağıtım – İletimi Bölümü açılıyor.

Bunun için Rektör Prof.Dr. Aygün Attar ile Doğankent Belediye Başkanı Haşim Birol Tekin arasında işbirliği protokolü imzalandı. Törene üniversitenin akademik ve idari personelinin yanı sıra Doğankent’ten; siyasi parti temsilcileri, muhtarlar, eğitimciler ve STK temsilcilerin den oluşan kalabalık bir heyet katıldı.

Törende konuşan Doğankent Belediye Başkanı Tekin, 8 yıldır mücadelesini verdikleri yüksekokula kavuşmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, Rektör Attar’a teşekkür etti. Tekin şunları söyledi:” Okulumuzu üniversitemizin en iyi birimlerinden biri haline getirene kadar da çabamız ve katkımız devam edecektir. İlçemiz enerji üretimi yapılan bir yer olduğu için açılan bölümümüzde isabetli bir bölümdür.

Üniversitemiz 25 bini aşkın öğrencisiyle Giresun’a en fazla katkı sağlayan bir kurumdur. Sayın Rektörümüzün çabalarıyla her geçen gün daha da büyüyüp gelişen üniversitemiz ve Sayın Rektörümüz her türlü övgüyü ve desteği fazlasıyla hak ediyor. İnşallah çok daha iyi işlere imza atacaklar/atacağız. Bir kez daha Doğankent’e katkılarınız için çok teşekkür ediyor, yüksekokulumuzun ilçemize, üniversitemize ve ilimize hayırlı olmasını diliyorum”

Rektör Attar ise, “Yeni açılan fakülte ve bölümlerle büyümesini ve gelişimini sürdüren bir üniversiteyiz. Son olarak geçen hafta YÖK kararı onaylanan Diş Hekimliği Fakültesi ve Tamamlayıcı Tıp Hizmetleri Araştırma ve Uygulama Merkezimiz kurulmuştu” dedi.

Üniversite olarak büyürken sadece merkezde değil ilçelerde de büyümeyi hedeflediklerini söyleyen Aygün Attar, “Böylece bu ilçelerimize bilimsel ve kültürel katkı da sağlamış oluyoruz. Doğankent’te bu bölümün açılması, enerji alanında üretimi olan ve 8 yıldır verilen mücadelenin sonucudur. Gösterilen çabayı ve harcanan emeği görmemezlikten gelemezdim” diye konuştu. Attar, binanın yapılmasını sağlayan işadamı Veysi Akın Koloğlu’na teşekkür etti.

31f62a76b3

Konuşmaların ardından işbirliği protokolü imzalandı.Toplantı toplu olarak çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

Öğretim elemanı ve kadroları tamamlanan okulda, 2015-2016 eğitim öğretim yılında 30 öğrenciyle eğitime başlanacak.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir