logo

reklam

GRÜ’DE REFERANDUM PANELİ

Giresun Üniversitesi Karadeniz Stratejik Araştırma ve Uygulama Merkezi’nin düzenlemiş olduğu “Sözde Bağımsızlık Referandumu Ardından; Irak’ın Kuzey’inde Yaşanan Gelişmeler” başlıklı panel, Güre Yerleşkesi Mehmet Akif Ersoy Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan panelin açılış konuşmasını Yrd. Doç. Dr. Abbas Karaağaçlı gerçekleştirdi. Konuşmacılar ise, Prof. Dr. Selçuk Duman, Yrd. Doç. Dr. Abbas Karaağaçlı, Yrd. Doç. Dr. Kemal Çiftçi, Yrd. Doç. Dr. Göktürk Tüysüzoğlu ve Yrd. Doç. Dr. Selim Kurt oldu. 

Referandumun amacının emperyalist güçlerin bölgede söz sahibi çabası olduğuna değinen konuşmacılar özellikle İsrail ve ABD’nin desteklediği bu operasyona Türkiye, İran ve Irak’ın birleşip ulus bekalarının mevcudiyetini korumak adına karşı koymaları gerektiğini ifade ettiler.

Başarılı olacak bir referandumun ardından Ortadoğu’daki ulus devletlerinin hakimiyetini etkileyeceğinin belirtiği panelde bunun Türkiye’ye, Ortadoğu’ya ve Dünya’ya etkileri konuşuldu.

Öğrencilerinde yoğun ilgi gösterdiğini panele Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Serkan Soylu ile üniversitemizin akademik ve idari personeli katıldı. Soru-cevap bölümüyle devam eden program teşekkür belgelerinin taktimi ile son buldu.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+1 = ?