EğitimGiresun

GRÜ’DE 81 İLDEN ÖĞRENCİ VAR


Giresun Emniyet Müdürlüğü, Giresun Üniversitesi’nde öğrenim gören 81 ilden  81 öğrenciyi bir araya getirdi.


Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen yemeğe, Rektör Prof. Dr. Aygün Atar.  İl Emniyet Müdürü Hikmet Bulak üniversite ve emniyet müdürlüğü üst düzey yöneticileri katıldı.96f62332bd


Hikmet Bulak yemekte öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada, “Sizler yüksek tahsil yapmak üzere ülkemizin her köşesinden ilimize gelmiş ve gelecekte burada alacağınız akademik eğitimle hayata atılacaksınız ve birçok alanda ülkemize hizmet edeceksiniz. Sizler değerlisiniz. Burada önemli olan farklılıkların birleşmesi ve ortak akılda birlik ve beraberlikle hareket etmektir. Birbirimizi sevelim ve sayalım, birbirimizi olduğu gibi sevelim. Hepinizin, etnik yapısı, dili, inancı, mezhebi düşüncesi farklı olabilir. Ama bu farklılıklar bize ayrılık değil, birliktelik ve güç vermelidir. Bugün bizimle olduğunuz için teşekkür ederiz. Milletimizi, vatanımızı, bayrağımızı sevilim ve her zaman yüceltelim. Ancak böyle olursak bir ve güçlü oluruz. Eğitim hayatınız ve bundan sonraki hayatınızda hepinize başarılar dilerim.” diye konuştu.


e3f4cbac4e


"REKTÖR ANNE OLARAK AİLELERİN ENDİŞELERİNİ GİDERMEYE ÇALIŞIYORUM"

 Rektör Atar ise; Giresun Emniyetinin sosyal projelerde üniversite ile birlikte hareket ettiğini belirterek bu etkinlik nedeniyle teşekkür etti. Atar, “Üniversitemiz kuşkusuz Giresun’un en büyük kurumudur ve Giresun’da her 4 kişiden biri üniversite öğrencisidir” diye başladığı konuşmasında, şunları söyledi: “Aileler çocukları için her zaman endişelidirler. Üniversite hayatına atılan ve evlerinden, çocuklarından ilk kez uzaklaşan ailelerin bu endişesi daha da artmaktadır. Emniyetimizin ve üniversitemizin sıcak karşılaması bu endişeleri dağıtmaktadır. Bende kadın ve anne bir Rektör olarak,onların bu endişelerini gidermek için büyük çaba gösteriyorum ve ailelerinin sıcaklığını özlemini gidermeye çalışıyorum. Üniversitemiz güven ve huzur ortamının hakim olduğu gerek merkez gerekse ilçelerde güvenlik ve olaylar açısından ciddi sorunları olmayan bir üniversitedir. Bu anlamda Emniyet güçlerimizle her zaman uyum ve karşılıklı güven içinde çalışmalarımız devam etmektedir. Emniyetimizde ülkemizin her tarafından gelen öğrencilerimizin huzur ve güveni için en az bizim kadar duyarlı ve hassa davranmaktadır. Bir kez daha bu duyarlılıkları için başta Sayın Müdürümüz olmak üzere tüm mensuplarına teşekkür ederim”.

Aygün Atar, “ Vatanını, bayrağını seven nesiller olarak ve tüm çabamız, çabanız ülkemizin aydınlık geleceği için mücadele etmek ve farklılıkları artıya çevirmek, güçlü yarınlarda birlikte olmak bilinciyle hepinizi sevgiyle kucaklıyorum” diye öğrencilere seslendi.5b2e552987


Yemekli toplantı sonunda üniversitenin öğrencileri GRÜ Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar, Emniyet Müdürü Hikmet Bulak ve katılımcılarla gecenin anısına fotoğraf çektirdiler. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir