EğitimGiresun

GRÜ VE TÜGKAD İŞBİRLİĞİ

 GİRESUN ÜNİVERSİTESİ İLE TÜM GİRESUN KÜLTÜR TURİZM EKONOMİK KALKINMA İLE GELİŞMELERİ DESTEKLEME VE UYGULAMA DERNEĞİ ORTAK PROJE YÜRÜTÜYOR

Tüm Giresun Kültür Turizm Ekonomik Kalkınma ile Gelişmeleri Destekleme ve Uygulama Derneği (TÜGKAD) tarafından yürütülecek, Gençlik ve Spor Bakanlığı Destekli, “Üniversitemle Yaşam Becerilerimi Geliştiriyorum Projesi”nin açılış ve tanıtım toplantısı yapıldı.

12669454_566847083480097_5312529662601889712_n

Giresun Üniversitesi Rektör vekili Prof. Dr. Mahir Kadakal, Türkçe ve Yabancı Dil Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÖMER) Müdürü Doç. Dr. Ahmet Güngör, Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Rahman Çakır ve Uluslararası Öğrenci Koordinatörü Öğretim Görevlisi Muhittin Kelek’in katıldığı toplantıya, Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Kurt, bazı daire müdürleri, STK temsilcileri ile üniversite eğitimi için ilimizi tercih eden uluslararası öğrenciler ve basın mensupları katıldılar.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Dernek Başkanı Mehmet Uzun, “TÜGKAD olarak hazırlamış olduğumuz projemizle öncelikli olarak üniversite eğitimine yeni başlayan ve eğitim için ilimizi tercih eden uluslararası öğrencilerimizin karşılaştıkları güçlükleri ortadan kaldırmayı ve en kısa sürede uyum sağlamalarını amaçlıyoruz” diye konuştu.

Öğretim Üyesi ve Proje Yürütücülerinden Yrd. Doç. Dr. Rahman Çakır’da yaptığı konuşmasında, proje faaliyetlerinden bahsederek, proje kapsamında; irtibat bürosu kurularak, Üniversite birimlerinin ve çevre tanıtımlarının yapılacağınım kaydetti.

projeyke, Giresun Üniversitesine kayıt yaptıran Uluslararası ve dezavantajlı öğrencilerin sosyalleşmesine olanak tanıyıp,  öğrencilerin üniversiteye ve yeni çevreye uyumunun sağlaması amaçlanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir