Sağlık

GRÜ TIP’TA BİR BAŞARILI AMELİYAT DAHA

Giresun Üniversitesi Ömer Hekim Tıp Fakültesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi'nde önemli bir ameliyat daha gerçekleştirildi. Kalp Damar Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyeleri Yrd. Doç. Dr. Özlem Keskin ve Yrd. Doç. Dr. Abdullah Çelik tarafından lazerle varis ameliyatları, fistül ameliyatları ve diğer damar ameliyatları başarılı bir şekilde gerçekleştirildli. 
Son olarak 39 yaşındaki H.O isimli hastaya sol popliteal arter diseksiyonu ve preoklüziv lezyon (baldırdaki tıkayıcı atardamar hastalığı) nedeniyle tromboendarterektomi ve safen ven plasti (damardaki tıkayıcı lezyonun temizlenerek diğer bacaktan alınan damar ile onarılması ) ameliyatı gerçekleştirildi.. Ameliyat sonrası 2. gün herhangi bir sorun gelişmeyen hasta şifa ile taburcu edildi. 
Üniversiteden yapılan açıklamada,"gelişimini hızlı bir şekilde sürdüren hastanemizde her geçen gün yapılan ameliyatların çeşitliliği ve sayısı artmaktadır.  Bu gelişim Sayın Rektörümüzün önderliğinde Tıp Fakültesi Öğretim Üyelerinin ve tüm hastane çalışanlarımızın özverili çalışmaları sayesinde gerçekleşmektedir. Kısa zaman içinde, alınan yeni makina teçhizatlar ve fiziki mekân eksikliklerinin giderilmesi ile birlikte hastanemiz Giresun Halkına hak ettiği pek çok yeni 3. Basamak sağlık hizmetlerini de vermeye başlayacaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir