logo

reklam
17 Şubat 2018

GRÜ SENATOSU’NDAN AFRİN OPERASYONUNA DESTEK

Giresun Üniversitesi Senatosun’dan Suriye’nin Afrin bölgesinde sürdürülen “Zeytin Dalı” harekatına destek mesajı çıktı.Rektör Prof. Dr. Cevdet Coşkun’un başkanlığında toplanan senatoda, bu konuda hazırlanan bildirinin yayınlanması oybirliğiyle kabul edildi.

Bildiride şu görüşlere yer verildi: “Asil milletimiz, tarihî serencamında iç ve dış mihraklı birçok musibet ve melaneti bertaraf etmeyi başarabilmiştir. 15 Temmuz 2016’da FETÖ/PDY terör örgütü tarafından gerçekleştirilmek istenilen tarihte eşi ve benzeri görülmemiş hain ve melûn bir darbe girişimini de milletimizin kahramanlığı ve vakur duruşu ile savuşturmuş bulunmaktayız.

Ülkemizin birliği ve bekasına yönelik fitne ve saldırılar sadece içeride değil sınırlarımız dışında da çeşitli aktörlerce planlanmakta ve hayata geçirilmeye çalışılmaktadır. Bu bağlamda, Suriye sınırımızda YPG-PYD-PKK-DEAŞ vb. terör yapılanmaları ve unsurları tarafından ülkemiz bir beka sorunu ile karşı karşıya bırakılmıştır. Ülkemize yönelik bu tehdidi ortadan kaldırmak, sınırlarımızda bir terör koridoru oluşumuna müsaade etmemek için de Sayın Cumhurbaşkanımız Başkomutan Recep Tayyip ERDOĞAN’ın önderliğinde Afrin’e başlatılan “Zeytin Dalı” harekâtının 28. gününe girmiş bulunmaktayız. Meşruiyetini uluslararası hukuktan ve meşru müdafaa hakkından alan bu harekât hakkında, bazı çevrelerce akıl ve izandan yoksun bir şekilde kasten bir işgal ve soykırım algısı yaratılmak istenilmesinin aksine, Afrin harekâtı, ülkemizin varlığını, birliğini, dirliğini hedef alan bir dış tehdidi ortadan kaldırma, Suriye’nin toprak bütünlüğünü sağlama, ülkemizde yaşayan 3,5 milyon misafirimiz Suriye vatandaşını ülkesinde yaşatma ve her şeyden önemlisi de bir barış harekâtı mahiyeti taşımaktadır. Gittiği topraklara adalet, hak, hukuk ve barış götüren medeniyetler inşa eden bir ecdadın mirasçısı olan Türk milletinin tarih boyunca hiçbir ülkenin bir karış toprağında gözü olmamış; tjktv.org daima mazlûmların yanında, zalimlerin karşısında yer almıştır. Türk milleti işte böyle asil bir millettir.

Bu vesile ile Giresun Üniversitesi Senatosu olarak 28. gününe girdiğimiz “Zeytin Dalı” harekâtını tüm varlığımız ve içtenliğimizle destekliyor, bu haklı mücadelemiz için zor şartlar altında kutlu ve onurlu bir görevi ifa eden evlad-ı fatihan kahraman askerlerimize kuvvet, metanet ve muzafferiyet temenni ediyor, şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli aileleri ile milletimize başsağlığı ve sabırlar, gazilerimize de acil şifalar diliyoruz.”

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+4 = ?