GiresunManşet Üstü

GRÜ SAĞLIK ÜSSÜ KURUYOR

HABER:UFUK KEKÜL

Giresun Üniversitesi dev bir projeye daha imza atmaya hazırlanıyor. Jandarma Bölge Komutanlığı’nın arka bölümündeki üniversiteye ait 52 dönüm araziye; Tıp Fakültesi, Morfoloji, Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Sağlık Yüksekokulu ve sosyal donatıların yer aldığı Sağlık Kampüsü kuruluyor.

Rektör Prof.Dr. Aygün Attar, “Avam Proje hazır. Çağdaş bir yapıya kavuşacağız. Giresun’a hayırlı olsun” dedi. Üniversitenin hızla büyüdüğünü söyleyen Attar, yeni projenin hayata geçmesiyle 85 bin metrekare inşaat hacmine kavuşacaklarını söyledi.c6314c81a3

Sağlık Kampüsü avam projesinin tamamlandığını açıklayan Attar, projeye son şeklini vermek için bir toplantı düzenledi.

Rektör Attar başkanlığında yapılan toplantıda, projeyle ilgili bilgi vererek sunum yapan Yapı İşleri Daire Başkan Vekili Ömer Odabaş, sağlık kampüsünün  30 bin m2 inşaat alanına  zemin + 6 ve zemin+7 kattan ve konferans salonu gibi bölümlerinden oluştuğunu söyledi. Odabaş, “Proje kapsamında; derslik ve amfiler, akademisyen odaları, poliklinikler, ameliyathaneler, laboratuarlar, hasta odaları ve tüm diğer ihtiyaçlar planlanmaya çalışılmıştır. Projemiz avam proje olup, değişikliklere göre asıl projelendirme yapılacaktır” dedi

GGGW

ÇAĞDAŞ MİMARİNİN ÖZELLİKLERİNİ TAŞIYOR

Giresun Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Aygün Attar ise;  “Hızla gelişen ve büyümesini sürdüren üniversitemiz, bu projenin de hayata geçmesiyle çok daha modern ve çağdaş bir yapıya ve sağlık kampüsüne kavuşmuş olacaktır. 30 bin m2 olarak planlanan projenin hayata geçmesiyle üniversitemizde devam eden 55 bin m2 lik diğer inşaatlarla birlikte toplam 85 bin m2 inşaat hacmine ulaşmış olacağız. Giresun’a ve üniversitemize hayırlı olsun. Emeği ve katkısı bulunan herkese teşekkür ederim” diye konuştu.

Attar,  Tıp Fakültesi Dekanı ve Öğretim üyelerinin talep ve tespitlerine göre hazırlanan avam proje üzerinde eksiklikleri tespit etmek ve varsa yeni düzenlemelerle projeye son şeklini vermek için bu toplantıyı yaptıklarını söyledi.

Proje üzerinde konuşmaların ve değerlendirmelerin yapıldığı toplantıya; Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mahir Kadakal ve Prof. Dr. Ahmet Ergin ve Tıp Fakültesi öğretim üyeleri katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir