EğitimGiresun

GÖRELE ÜNİVERSİTE İÇİN BİRLEŞTİ

2014-2015 Eğtim-öğretim yılında 1000 öğrenci mevcuduna ulaşması beklenen Görele Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu(UBYO)'nun, yeni binaya kavuşması için çalışma başlatılıyor. Bu konuda Görele heyetinin ziyaret ettiği Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar da onay verdi. 


GÖRELE HEYETİ ATTAR'I ZİYARET ETTİ 

63e9ea0c3c
Görele Kaymakamı Ünal Kılıçarslan, Belediye Başkanı Tolga Erener, Giresun Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Demircİ, AK Parti İlçe Başkanı Osman Kasım, İl Genel Meclisi Üyeleri Şengül Şahin ve Arslan Nizamoğlu, Görele Fakülte ve Yüksekokul Kurma,Yaptırma ve Yaşatma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Şükrü Usta ile STK temsilcilerinden oluşan kalabalık bir heyet; Görele Güzel Sanatlar Fakültesi’nin durumu, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nun (UBYO) bina ihtiyacı ve yurt konularında görüşmelerde bulunmak üzere, Rektör Attar'ı ziyaret ettiler.  
Ziyarette ilçedeki yüksek öğrenimin fiziki ihtiyaçları gündeme getirilerek değerlendirmelerde bulunuldu. Buna göre, Görele Güzel Sanatlar Fakültesi’nin; lisans, lisanüstü ve doktora programlarıyla ve özel atölye-stüdyo ihtiyaçları göz önünde bulundurularak eğitim-öğretime hazırlanabilmesi için müstakil ve bağımsız bir yapıda olması gerekliliği kararlaştırıldı.  Halen geçici olarak Güzel Sanatlar Fakültesi bünyesinde eğitim-öğretime devam eden UBYO için yeni bir okul binası bulunacak.
Rektörlük Senato Salonu'nda gerçekleştirilen ziyarette; Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Kürşad Yapar,  Prof. Dr. Mahir Kadakal, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Kültiğin Çavuşoğlu ve diğer yöneticiler de hazır bulundu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir