EğitimGiresun

GÖRELE UBYO TAŞINIYOR MU?

Eğitimlerini Görele Güzel Sanatlar Fakültesi binasında sürdüren Görele Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu (UBYO) öğrencileri, koşulları uygun olmayan binalara taşınacakları yönündeki bilgiler üzerine Rektör Prof. Dr. Aygün Attar'la görüştüler. 

Merkez Rektörlüğe gelen öğrenciler  önce  Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mahir Kadakal'la toplantı yaparak bilg bilgi aldılar.Öğrenciler; Görele Kaymakamı ve Belediye Başkanı tarafından Kuşçulu köyündeki eski bir ilköğretim okulu binasının okullarına tahsis edilmek istendiğini belirterek,okulun şartlarının çok kötü olduğunu ve burada okumak istemediklerini belirterek sıkıntılarını ilettiler.

Kadakal ise, böyle bir şeyin söz konusu olamayacağını, tahsis edilecek okulun üniversite eğitimine uygun olduğu takdirde kabul edilebileceğini, aksi takdirde yeni bir okul binası yapılırsa ancak taşınmanın söz konusu olacağını belirtti.

Toplantının son kısmına Rektöt Attar'da  Görele de ki okulun Güzel Sanatlar Fakültesi olarak yapıldığını, daha önceki yıllarda ilçe yöneticileri ve sivil toplum kuruluşları tarafından Güzel Sanatlar Fakültesi faaliyete geçene kadar UBYO öğrencilerinin bu binayı kullanmaları yönünde teklifte bulunulduğunu ve o dönemde bu isteğin kabul edildiğini anlatarak, "Hali hazırda Güzel Sanatlar Fakültesi’nde Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora programları açılacak şekilde hazırlıkların tamamlanması nedeni ile ilçe yönetimine ve STK lara yeni durumla ilgili bilgi verilmiş ve gereken önlemlerin alınması konusunda karşılıklı olarak fikir telakkisinde bulunulmuştur. Mantıklı bir çözümle gelinirse kabulümüzdür. Kimse sizi düzgün olmayan şartlarda eğitim almaya zorlayamaz. Bundan müsterih olunuz” diye konuştu.

Ziyaretten ve açıklamalardan son derece memnun kalan öğrenciler, toplantı sonunda Rekör ve üniversite yöneticileriyke hatıra fotoğrafı çektirerek ayrıldılar.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir