logo

reklam
14 Şubat 2018

GÖRELE KURTULUŞUNUN 100.YILINI KUTLADI

Görele’nin kurtuluşunun 100. yıldönümü törenlerle kutlandı.

İlçe merkezindeki törene, Görele Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş, Görele Belediye Başkanı Tolga Erener, Görele İlçe Garnizon Komutanı Jandarma Üsteğmen Tamer Yiğit, kamu kuruluşlarının temslcileri çevre il ve ilçelerin muharip gazi dernekleri, resmi daire amirleri, sivil toplum örgütleri, siyasi parti temsilcileri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Görele Meydanında Atatürk Anıtına çelenklerin sunulması, saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan tören, Belediye Başkanı Tolga Erener’in günün anlamını belirten konuşmasının ardından halk oyunları ekiplerinin gösterileri ile sürdü. Program kapsamında Görele şehitliği ziyaret edilerek şehitlerimiz için Kuran-ı Kerim okundu. 

Törenler kurtuluşun temsili olarak canlandırılması ve hürriyet kızının bayrak teslimi, mehteran konseri, şiirlerin okunması, kutlama mesajlarının okunması, ödül töreni, halk oyunları gösterisi, yöresel kemençe dinletisi, belediye, esnaf ve sivil toplum örgütlerine ait araçların geçişinin ardından sona erdi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+5 = ?