logo

reklam
13 Şubat 2015

GÖRELE KURTULUŞ GÜNÜNÜ KUTLADI

Görele ilçesinin Rus İşgalinden kurtuluşunun 97. yıldönümü törenlerle kutlandı. 

 Törende ilk konuşmayı yapan Görele Belediye Başkanı Tolga Erener,  “Kurtuluş günü, emperyalizmin Anadolu topraklarına sürüldüğü gündür. Bu şehrin halkı, ülkemiz işgal altındayken namusunu, toprağını ve bayrağını savunmak için bir direniş destanı yazan, unutulmaz kahramanlıklara imza atan bir halktır. Destansı mücadeleler sonunda bizlere emanet edilen ülkemiz ve milletimizin daha özgür, daha çağdaş, daha demokratik bir yapıya kavuşması için, bizlerin de büyük bir özveri ve gayretle çalışması gerektiği unutulmamalıdır. Görele’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yıldönümünü kutladığımız bu günde bütün dünyaya mesajımız, ‘Barış, sevgi ve kardeşliktir” dedi.

2015-129-1

 Törende daha sonra, Hürriyet kızının mücahitler tarafından kurtarılışı canlandırıldı. Tören Görele Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü Halk Oyunları ekibinin gösterilerinden sonra Kemençe sanatçısı Haşim Torun, tarafından kemençe resitali ve Trabzon Belediyesi Mehter Takımı’nın sunduğu konserin ardından resmi geçitle sona erdi.2015-129-2

Cumhuriyet Meydanı'ndaki törene Vali Hasan Karahan, Giresun CHP Milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu, Görele Kaymakamı Ünal Kılıçarslan,İl Emniyet Müdürü Uğur Öztürk, Görele Garnizon Komutanı  Üsteğmen Aytunç Tayfur, Görele Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan vekili Yard. Doç. Meyser Kaya, Görele Belediye Başkanı Tolga Erener,  Görele Cumhuriyet Başsavcısı Abdulkadir Yağız, İlçe Emniyet Müdürü Nazım Şahin, Çevre İlçe Belediye Başkanları, çevre il ve ilçelerin muharip gazi dernekleri, resmi daire amirleri, sivil toplum örgütleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+3 = ?