logo

reklam

GÖRELE GÜZEL SANATLARDA NELER OLUYOR?

Görele Güzel Sanatlar Fakültesi'nd görevli bazı akademisyenler, Rektör Danışmanı Oktay Karaman'ın düzenlenen toplantıda kendilerine saldırıda bulundukları ve taciz ettikleri iddiasının yer aldığı bir açıklama yaptılar. Açıklama, Görele'den yayın yapan www.görelesol.com haber sitesi tarafından ayrınıtılı biçimde değerlendirilerek okuyuculara ulaştırıldı. 
İddiaya göre, Fakültenin Grafik ve Tasarım Bölümü öğretim görevlilerinden Yrd.Doç.Dr. Merve Yıldırım, toplantıda henüz boyutları ve şekli bilinmeyen biçimde Karaman tarafından saldırıya uğradı.

Olayı aynı toplantıda bulunanlar da doğruladı. 
Aynı haberde, bir önceki fakülte dekanı Prof.Dr.Osman Altıntaş'ın da demeci yer aldı.Altıntaş yumuşak bir üslupla "Herkes üslubuna dikkat edecek!!! Takiye yapmak hem uygarlık,hemde insanlık düşmanlığıdır" şeklinde olayı değerlendirdi. 
Kadın akademisyene "Taciz,darp, saldırı, hakaret" iddiasıyla ilgili Rektörlüğün bir soruşturma açıp açmadığı bilinmezken,  Karaman ise olayla ilgili şu ana kadar bir açıklama yapmadı. 


İşte o haber…

FAKÜLTE TOPLANTISINDA BAYAN HOCAYA SALDIRILDI

Görele Güzel Sanatlar Fakültesinde yapılan toplantıda, Yard. Doç. Dr. Merve Yıldırım’a çirkin saldırı…

Görele Güzel Sanatlar Fakültesinde Grafik hocası Yard. Doç. Dr. Merve Yıldırım’a, Giresun Üniversitesi Rektör Danışmanı Oktay Karaman tarafından herkesin gözü önünde çirkin saldırı gerçekleşti.

Grafik hocası Yard.Doç.Dr.Merve Yıldırım yaptığı açıklamada şunları kaydetti; “Yrd.Doç.Dr.Görkem Kutluer'in Fakültemizde maaş karşılığını doldurmadan ve derse girmeyen bu kişiyle ilgili gerçekleri Doç.Tolga Akalın dile getirmek isteyince ortalık karıştı. Ve ne hikmetse Rektör Danışmanı Oktay Karaman buna dayanamadı hem Tolga Akalın'ı hem de beni taciz ve darp etti.Her nefes alışımıza adeta suç isnat eden makam bakalım bu darpçı baş danışmanına ne yapacak?

Görele Güzel Sanatlar Fakültesine hizmetimizi,fedakarlığımızı tüm Görele halkı bilmektedir.Toplantı da  yaşadığımız talihsiz gün göstermiştir ki Can Güvenliğimiz Yoktur .Rektör danışmanı Oktay Karaman beni bir bayan hocayı !!!!!!taciz ederek fiili saldırıda bulunmuştur.Konuşma hakkı verilmeyip susturulmuş bulunmaktayız,halkımıza ve tüm kamuoyuna duyurulur. Çok değerli hocam Prof.Dr.Osman Altıntaş ve değerli ekip arkadaşlarımla geldiğimiz ilk günden beri çok severek, gerçekten yorularak, bir o kadar da keyif duyarak Şeref'le şevkle arzuyla üstlendiğimiz kutsal görevimizi Görele G.S.F. bugünkü konumuna getirdik. Yüreklerimizi. Sevdamızı. Bir potada kaynatıp. Aynı heyecanı aynı sorumlulukları değerli Görele halkıyla da pek çok platformda paylaştık. Ve bugünkü geldiğimiz karanlık noktada bize atılan iftiralara söylenen yalanlara !!!! bu çabaya 'Alın terimizi kararlı yüreğimizi koyduk. 'Gönüller'imizde yüklü dürüstlükten aldığımız güçle,gün layık olmadıklarımıza dur demek günüdür. İnanıyorum ki duyarlı bilinçli Görele sevdalıları da bu durumu esefle kınıyordur.Saygılarımla.”dedi.

Eski Görele Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Osman Altıntaş ise gelişmeleri şöyle değerlendirdi;

“Dost ve bazı kardeşlerimiz,koşullar ne olursa olsun çok yanlış yaptıklarını birkaç ay içinde anlamış olacaklar.

Takiye yapmak,insanlık düşmanlığı kadar, uygarlık düşmanlığıdır da aynı zamanda. Ömrümüz hep ders almakla geçecek ve bu olaylar bize dost düşman,iyi ve kötüyü öğretti. Hayırlı bir iş,incinsek te,darp edilen arkadaşlarımız olsa da. Ders aldık,öğreneceğimiz tanıyacağımız çok yüzlü insanlar var.

Ulüfe bekliyen yeniçeri muamelesi görüyoruz.Ben 32 yaşında rahmetli Özal'la çalıştım.25 yaşımda açtığım sergilerimin açılışlarını rahmetli Demirel,Türkeş,Ecevit ve diğer devlet büyükleri yaptı.Buna Sayın Erdoğan' da dahil.

Şimdi olup bitenler bir idari kadro tartışmasına indirgeniyor.Bu sanat,bu insanlar,bizler bu kadar ucuz muyuz? Ben lisede iken devlet ödülü almış ,sayısız ödüller almış bir kişiyim.Sizlere ve kurumlarınıza şeref veririm ancak.Kaldıki bu kurum devletin kurumudur.

Herkes üslubuna dikkat edecek!!!

Takiye yapmak hem uygarlık,hemde insanlık düşmanlığıdır.Ben ve arkadaşlarım takiyye yapmaz.Toplantıda bir saat bile dersim olmadığı söylendi.Haftada 32 saat,2015 yılı yüksek lisans 2016 yılında 41 saatin üstünde Lisans.Bana arkadaşların verdiği tüm derslere alanım ve konumum gereği girdim.

Ben Ankara’ya,İstanbul’a gidemiyen bölge gençlerine,Türkiye gençlerine imkan sundum.Zamanında kadro bulsaydım bu sene Doktora programını da açacaktım.Müzik ve içmimarlık bölümlerine öğrenci alacaktım.”dedi.

Toplantıda tartaklanan ve sözü kesilmeye çalışılan Doç.Tolga Akalın hoca ise gelişmeleri şöyle değerlendirdi;

“Fakültede bir tane hoca var 6 saat kadar dersi var onun dışındaki alan hocalarının ünvan gözetmeden 36 ile 42 saat arasında dersleri var. Gerisi hikayeden başka bir şey değildir. Nitekim toplantıya gelip izleyenler 6 saat derse giren hocayı açıklayın diye sorulduğunda yöneticilerin verdiği tepkileri, hakaretleri ve bayan hocamızın birisine yapılan darp girişimini gördüler.Bu davranışların üzerine hala insanlar birşeylerin iddiasında ise onlara söylenecek bir söz yoktur. Ancak kendi adıma bütün ailemi,sevdiklerimi,akademik ve maddi imkanlarımı bırakarak her zaman övünç kaynağım olan değerli hocam Prof.Dr. OSMAN ALTINTAŞ ile birlikte memleket topraklarına sanat ve eğitim katkısı vermek için geldik. Bu yatırımları yapmamızı engellemeye çalışan yöneticilerde az da olsa bir hakkım varsa helal etmiyorum. Rabbim büyüktür zülüm yapanlar bir gün zülümle karşılaşırlar”dedi.

Eğitimci Nedim ; “Torun Yöneticiler beceriksizliklerini, bilgisizliklerini, sığlıklarını… zor yoluyla kapatmaya çalışırlar.Yetersiz öğretmenin(!) not defteri ve dayağın arkasına saklanması gibi.” dedi.

Zafer Karahan; Bir bayanı darp edenler güzel sanattan bahsedemezler.Onların yaptığı sanat değil zorbalıktır acizliktir.Göz göre göre fakülte elden gidiyor ve sırf particilik uğruna herkes görmez rolü oynuyor.Sebep olanlar gerçekten kör olsun.”dedi.

Çok değerli Merve Yıldırım hocam,inanın söyleyecek söz bulamıyorum, toplumun seviyesinin düşmesine üzülürken bunları görünce üzüntümüz katlandı,çok yazık diyorum,sizlere yeterince sahip çıkamadığımız için çok özür diliyoruz,saygılar sunuyoruz.

Gülsen Altıntaş hocam ise gelişmeleri dizelerinde paylaşmış,kalemine yüreğine sağlık hocam;

Sevda!….

Memleket sevdasıydı,

Gariban Karadeniz gençleriyle buluşmaktı!..

Çünkü Karadenizliler ağlamaz!..

Onurludur, gururludur!..

Açlığını da, tokluğunu da

Anlatmaz!..

Çözüm arar,

Anayı, atayı,karıyı, çoçuğu

Bırakır kendisini gurbete vurur!.. Gurbette başını koyacak bir taş bulursa

Şükreder!..

Bulamazsa kıvırır kolunu yastık yapar!…

Kazandığını memlekete gönderir!..

Geride kalan Karadeniz KADINLARI!…

Evinin hem erkeği, hem kadını

Hem anası, hem babası olur!..

Bu durumu inkar edebilecek

Biri var mı?

Araştırın bakalım bu kader değişmiş mi!..

Ben 40 yıldır tanıyorum

Karadeniz'i

40 yıl önce yine ailenin erkeği gurbette idi

Şimdi bakın bi köylerde gençleri bırakın, orta yaşlı insan kalmış mı?

Kuşçulu Köyüne gelirken,

Yıllarca hoca bulup açılamayan,GGSFni açmaya,

Bir gencimizi orada tutabilmek,

Bir ailenin birliğini sağlamak,

Bir gencimizi eğitimle buluşturmak,

Bir kızımızın elinden tutmaktı!..

Kendi evladımız hasret kalsa da babasına!.,

İlerlemiş yaşımıza rağmen kendi ailemiz parçalansa da

Dört duvar seyretsek de akşamları!…

Mesele sadece Memleket Aşkı

Karadeniz Aşkı idi!

Meğer!…

KARADENİZİN insanını biz yanlış tanımışız!..

Ya da hiç tanımamışız!..

Hiç kimsenin Adamı olmadık

Olmayacağız!..

Biz halkın adamıyız!..

Biz ideallerimizin savaşçısıyız!…

Buyrun hayrını görün

Tepe tepe kullanın!…

Ama bir gün maskeler düştüğünde!..

Başınızı vuracak taş bulamayın!..

Hiç kimsenin başına taş değsin istemeyiz!..

Ama Allah'ınızdan bulun

Allah deyip vatandaşı

Kandıranlar daha çok

Allah'ından bulsun!..

Gülsen Altıntaş

 

Haber Kaynağı : Ali Dursun www.gorelesol.com

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+9 = ?