AktüelGiresun

GİTSOF AÇILDI

Bu yıl 14’üncüsü gerçekleştirilen Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Fuarı (GİTSOF 2014) düzenlenen törenle açıldı. 

50'ye yakın firmanın katılımıyla gerçekleşen fuarın açılılında konuşan Vali Hasan Karahan,  “Her şeyin başı üretmektir. Mal ve hizmet üretiminde gerçekten Giresun’da yerli kaliteli firmalarımız var. Bu firmalarımıza destek konusunda bizde elimizden geleni yapıyoruz. Yerimiz dardır. Arazi şartları belli. Farklı çözümlerle bu sorunun üstesinden geleceğimize inanıyorum. Farklı alternatifler denemek lazım. Bu konuda maalesef Giresun’umuz zayıf. Ortaklıklar üzerinde sıkıntılarımız vardır. Bunlar aşılınca hem hizmet sektöründe hem de sanayi sektöründe yol alarak mesafe kat edeceğiz. Bu fuar bu konuda gerçekten güzel bir örnek. Giresun’daki güzel girişimlerimizden bir tanesi olan bu fuarın bu şekilde devamlı olmasını kendi adıma önemsiyorum. Şehrin ileri gelenleri bu konuları enine boyuna tartışırsa ben inanıyorum ki ortak akıldan çok önemli fikirler ortaya çıkacaktır. Fuarın hepimize hayırlı olmasını diliyorum. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Vali Hasan Karahan ve beraberindekiler, fuarın açılış kurdelesini keserek, firmaların ürünlerini inceleyip bilgiler aldılar.

Açılışa, Karahan’ın yanı sıra, Cumhuriyet Başsavcısı Abidin Bozkan, Belediye Başkan Yardımcısı Hilmi Erzincan, İl Jandarma Komutan Vekili Albay Mustafa Sezer, İl Emniyet Müdürü Uğur Öztürk, İl Genel Meclisi Başkanı Mürşit Gürel, DOKAP Başkanı Ekrem Yüce, bazı daire müdürleri, Ak Parti İl Başkanı Hasan Aydın ve CHP İl Başkanı Eşref Karaibrahim, sivil toplum kuruluşu başkan ve temsilcileri, davetliler ve vatandaşlar katıldı.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir