Kültür - SanatUlusal

GİŞHAD KADIN GİRİŞİMCİLER GECESİ

Giresun'da faaliyetlerini sürdüren Giresun İş Hayatı Dayanışma Derneği (GİŞHAD) Kadın Girişimciler Komisyonu, ikinci yaş kutlamasını gerçekleştirdi. Hüseyin Restaurant' ta düzenlenen ikinci yaş günü etkinliğine yoğun katılım oldu.

Gerçekleştirilen etkinliğe Giresun Belediye Başkanı'nın  Eşi Müge Aksu, CHP ve  MHP Kadın Komisyonu üyeleri, KARGİD Trabzon Kadın Girişimciler Komisyon Başkanı Dt. Aydan Demet ve çok sayıda iş kadını katıldı.
2Etkinliğin açılış konuşmasında konuşan GİŞHAD Kadın Komisyonu Bşk. Vekili Ayşe Yılmaz,  GİŞHAD bünyesinde oluşturulan kadın girişimciler komisyonunun 5 Ocak 2012 tarihinde sekiz bayan üyesi ile faaliyetlerine başladığını, bu gün itibari ile farklı sektörlerde çalışan 25 kadın girişimci üyesi ile, emin adımlarla büyümekte ve  ilerlemekte olduklarını belirtti. Kadın girişimciler olarak amaçlarının Giresun'daki iş kadınlarının dayanışmasını artırarak farkındalık oluşturmak olduğunu belirten Yılmaz,” İş dünyasında varılmak istenen başarı, kadın erkek eşitliğinin ekonomik alanda da yükselmesi ile yakından alakalıdır. 
Kadın elinin iş dünyasına müdahalesi ile ancak topyekün bir ilerleme kaydedilebilir. Girişimci kadınlar olarak bizler, ancak ekonomik alandaki karar alma süreçlerinde de aktif hale gelerek başarılarımızı arttırabiliriz. Karşılaştığımız bütün zorluklara rağmen biz kadınların ekonomik alanda ki çabaları takdire şayandır. Bu bağlamda ben, iş dünyasında emeği ile çalışan tüm kadınlara, komisyonumuz adına teşekkür eder, çalışma hayatlarında başarılar ve bol kazançlar dilerim” dedi.
Düzenlenen kutlamada Yılın Kadın Girişimcilik plaketi Yeşim Hotmanoğlu'na verilirken, Yılın Üyeleri plaketleri de Elif Yılmaz ve Berna Menteşe'ye verildi. Düzenlenen kutlama yeni üyelere rozet takdimi ve çekilişle sona erd

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir