logo

reklam
09 Aralık 2015

GİRTAP İZMİR TURİZM FUAR VE KONGRESİNE KATILIYOR

Vali Hasan Karahan’ın talimatları doğrultusunda Giresun ili ile ilgili turizm çalışmaları kış sezonunda fuar ve kongre organizasyonlarıyla devam ediyor. 

Türkiye’nin turizm sektöründeki en önemli buluşmalarından biri olan ve bu yıl 9. kez düzenlenecek “Travel Turkey’’  İzmir-Turizm Fuar ve Kongresi” 10-13 Aralık 2015 tarihlerinde düzenlenecek.

Konuyla ilgili açıklama yapan Vali Karahan; ‘’Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı’na 2014 yılında katılımımızda oldukça önemli görüşmelerde bulunduk. Geçen yıl yapılan görüşmelerin 2015 sezonunda meyvesini topladık. Konaklama, yeme-içme işletmeleri, doğa , kültür destinasyonlarını tur operatörleriyle paylaşma şansımız oldu, tüm turizm değerleri; müzeler, ören yerleri, konakları, doğal alanları, yemekleri, kültürü ve turizm işletmelerinin de  son durumu ile ilgili bilgi verilip, Giresun’da tur operatörlerinin kullanılabilmesi için ne gibi talepleri olduğuna dair fikir alışverişinde bulunduk. Bu yıl katılımcı sayısının da daha fazla olmasıyla ilimizi daha çok acenta ve ülkeye tanıtma olasılığı bulacağız. Giresun artık bir turizm şehri, Tüm güzellikleriyle Tüm turizm organizasyonlarında bizlerde kendimizi tanıtacağız.’’ dedi.

Bu yıl  9.su düzenlenen ‘’Travel Turkey İzmir’’ fuarına GİRTAB (Giresun Turizm Altyapı Hizmet Birliği) Müdürü Tamer Uzuner Giresun’da yapılan projeler, açılan destinasyonlar, kullanılabilecek konaklama ve yeme-içme işletmeleriyle ilgili bilgi vermek üzere katılarak yüz yüze görüşmelerde bulunacak.

Geçtiğimiz yıl T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı himayesinde düzenlenen Travel Turkey İzmir Turizm Fuar ve Kongresi, 30 ülkeden 902 katılımcı ve 67 ülkeden 28 bini aşkın ziyaretçiye ev sahipliği yaparak ciddi katılımcı ve ziyaretçi sayılarına imza atarak dikkatleri üzerine toplamıştı. Bu yıl iki katı daha büyük bir alanda gerçekleşecek fuarın daha fazla katılımcıyı çekmesi bekleniyor.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+8 = ?