Giresun

GİRTAB’TAN TURİZM ZİRVESİ

Giresun Valiliği teşvik ve desteğiyle kurulan “GİRTAB (Giresun Turizm Altyapı Hizmet Birliği)’’ Encümen toplantısı 30.10.2014 tarihinde yapıldı. 

 

Vali Yardımcısı Cahit Karatepe başkanlığında yapılan toplantıya; Bulancak Belediyesi Başkanı Recep Yakar, Şebinkarahisar Belediyesi Başkan Yardımcısı, İl Genel Meclis Üyesi Çetin Çakıroğlu ve Düzköy Muhtarı Hasan Fehmi Gencel katıldı.

Mevcut turizm durumu ile ilgili sunum yapan birlik müdürü Tamer UZUNER Giresun’un mevcut durumunun ,doğal güzelliklerinin turizme hazır olduğunu birkaç düzenleme ve tanıtım faaliyeti ile hızlı bir ivme yakalayabileceklerini söyledi.

Bulancak Belediye Başkanı Yakar Bulancak’a 1400mt. Mesafede bulunan 3 katlı Acısu Kaya Kilisesi ve  Mağarasında çivi yazıları olduğunu ve buranın turlara açılabileceğini belirtti.

Düzköy Muhtarı Gencel birliğin projesi olan ve Keşap Belediyesi ile birlikte yapılabilecek Düzköy Su Sporları Plajının bu bölgeyi canlandıracağını söyledi.

Şebinkarahisar Kılıçkaya Barajında tekne turlarının başladığını ve bunu turizme kazandırmak istediklerini söyledi.

Çetin Çakıroğlu,GİRTAB projesi olan 12 kişilik golf araçları alarak  tur otobüslerinin durması için önemli olduğunu bu projeyi desteklediklerini söyledi.

Birlik müdürü Tamer Uzuner dönemsel çıkacak bir turizm gazetesi çıkarılmasını ve bunun ücretsiz olarak dağıtılmasını önerdi. Turizm Gazetesi çıkarılması, birliğe web sayfası yapılması karara bağlandı.

Girtab (Giresun Turizm Altyapı Hizmet Birliği) Meclis toplantısı İl Özel İdare, Belediyeler, Muhtarlıklar ve Üye turizm işletmeleriyle Kasım ayı içinde yapılmak üzere, encümen toplantısı sonlandırıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir