Giresun

GİRSAN BAYANLAR İÇİN TABANCA ÜRETTİ

Yaklaşık iki yıldır AR-GE çalışması yapılan MC 28 tipi silahların seri imalatı yapılırken kadınların da silah taşımasını teşvik edecek taşıması kolay renkli silah üretimine geçildi.

Amerika’da düzenlenen dünyanın en prestijli silah fuarında Girsan Makina ve Hafif Silah Sanayi Ticaret A.Ş’nin en iyi silah olarak seçilen MC 28 model silahlarının bayanlara yönelik modellerinin üretimi de başladı.

Bayanların üretim yaptığı silahlarla ilgili bilgi veren Proje ve Fabrika Müdürü Yusuf Nesli “Yaklaşık iki yıldır üretimde çalışmış olduğumuz MC 28 model silahlar dünyada en iyi silah olarak NATO testini geçmiş silahlar olarak üretimine başlandı. Bu silahlar asker ve polislerin gerek muharebe sahasında gerekse sivil hayatta taşıması ve kullanımı kolaydır.Dünyada 40 ülkeye ihraç edilen bu silahlar bu ülkelerde de asker ve polislerin tercih ettiği silahtır.Bunun yanı sıra özellikle bayanların kullanımında ve taşımasında cazip bir yönü vardır. Bayanların da dikkatini çekmek ve bayanlar için cazip hale getirmek için renkli silahlar da üretilmeye başlanmıştır.Bu silahların kamuflesi ve bulunduğu ortama uygunluğu da dikkat çeken yönlerdendir” dedi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir