logo

reklam
01 Temmuz 2017

GİRESUN’UN YENİ VALİSİ İDDİALI KONUŞTU…

Gaziantep ili Nizip Kaymakamı Harun Sarıfakıoğulları Giresun Valisi olarak görevine başladı.Vali ilk açıklamasında, 'hukukun üstünlüğü ve şeffaf yönetim'vurgusu yaptı. 

Eşi Dr. Serpil Sarıfakıoğulları ile gelen Vali,  havalimanında; Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hakan Saraç, Vali Yardımcısı Recep Uzal, Vali Yardımcısı Vekili Piraziz Kaymakamı Hamit Genç ve eşi Şerife Genç, İl Jandarma Komutanı J.Alb. Ali İhsan Ersoy, İl Emniyet Müdürü Uğur Öztürk tarafından karşılandı.

 Vali için ayrıca protokol girişi önünde bir tören düzenlendi. Polislerden oluşan eryaman escort tören mangasını selamlayan Vali Sarıfakıoğulları, karşılama törenine katılan il protokolü ve valilik çalışanları ile tek tek el sıkışarak tanıştı.

Karşılama töreninin ardından Valilik Makamı’na çıkan Vali Sarıfakıoğulları burada karşılama törenini takip eden basın mensuplarına kısa bir açıklama yaptı.

 Vali Sarıfakıoğulları, basın mensuplarına yaptığı açıklamasında, şeffaf yönetim sözü vererek  “hizmet anlayışımızda bundan önce olduğu gibi kapımız sürekli açık olacak. Odasına, makamına kapanan, vatandaşla ilişkileri sığ bir yönetici, idareci görmeyeceksiniz inşallah. Hep sizlerle beraber olacağız. Bütün Giresunlularla beraber olacağız. Gece gündüz, hafta içi hafta sonu demeden mesai arkadaşlarımızla beraber inşallah hep beraber hizmet üretmeye çalışacağız” dedi.

Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları daha sonra bir de yazılı açıklama yaptı. Vali açıklamasında şunları söyledi: “Böyle hassas bir dönemden geçerken, Cumhuriyetimizin kuruluşunun temellerinin atıldığı Kurtuluş Savaşında düşman işgaline uğramadığı halde tamamı Giresunlulardan oluşan iki tane (42’nci ve 47’nci) gönüllü alay çıkartan, bir ilde ilk valilik görevime başlamış olmak benim için ayrı bir onur kaynağı olmuştur.

Bu duygu ve düşüncelerle görev anlayışımız; insana yakışan bir yönetim tarzı çerçevesinde, ilimize karşı taşıdığımız sorumluluğun da farkında olarak, mesai arkadaşlarımla birlikte Giresun’un ve Giresunlunun sorunlarını çözmeye çalışmak olacaktır.

Valiliğim süresince, Yasalarla tanımlanmış görevlerimizi ifa ederken, bu makamı halkla devlet arasında ki bir köprü görevi olarak kabul edip;  adalet, tarafsızlık, hukukun üstünlüğüne saygılı, sevgi ve hoşgörüye dayalı, sivil katılımın olduğu, denetime açıklık, hesap verilebilirlik, şeffaflık ve en önemlisi vatandaş odaklı evrensel değerleri  de dikkate alarak   halkımıza en iyi  hizmeti sunma aracı olarak kullanma gayreti içerisinde bulunacağım” .

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+3 = ?