Giresun

GİRESUN’UN VERGİ REKORMENLERİNE PLAKET

Giresun'da gelir ve kurumlar vergisi rekortmenlerine Vergi Haftası kutlamaları çerçevesinde  plaket verildi. Vali Hasan Karahan tarafından verildi.

Yapılan değerlendirme sonunda bu yıl, Gelir Vergisi dalında Nevzat Somuncuoğlu, Osman Feridunoğlu adına oğlu Cem Feridunoğlu, Adil Topal ile Kurumlar Vergisi rekortmenleri Çakırmelikoğlu Madensuyu Sanayi ve Tic. AŞ. adına Hasan Çakırmelikoğlu, Ali Acar İn. Sanayi Tic. LTD Şirketi adına Emine Acar, Özel Toplum Sağlık Hzm. Tic. Aş. Adına Cenap Damcı'ya ödül verilmesi kararlaştırıldı.

Törene katılan Giresun Valisi Hasan Karahan, “Giresun'umuz ekonomik olarak çok hareketli çok büyük bir ilimiz değil. Ama kendi çapımızda bir gelişmeyi de bizde yakalamış bulunmaktayız. Ülkemizde son yıllarda yakalanan gelişmeler Giresun'umuzda da kendini gösteriyor. Bunun tabi vergiye de yansımaları oluyor. Tahakkuk oranları, vergi miktarları artıyor. Demek ki vatandaşımız kazanırsa ondan devlete olan hissesini de ayırıp verebiliyor. Burada önemli olan Kamu yararına güveninin sağlanması. Vatandaştan aldığımız paraları en iyi şekilde kullanabilmek. Birde verginin adaletli bir şekilde yaygın olarak dağılımının ve toplanmasının sağlanması gerekir“ dedi.

İl Defterdarı Sedat Ayyıldız da yaptığı konuşmada, vatandaşların vergi bilincinin arttığını belirterek, "2013 yılında ilimizde 530 Milyon 550 Bin 805 TL. Vergi tahakkuk ederken, bu miktarın 393 Milyon 398 Bin 047 TL'sinin tahsil edilerek, vergi gelirlerinde 38., toplam tahsil ettiğimiz gelirlerde de 21. Sıradayız. Elimizden geldiğince mükelleflerle iyi ilişkiler kurarak, iyi iletişim sağlayarak daha çok cebri icradan ziyade mükellef ve daire arasındaki ilişkileri, kullanarak tahsilatımızı yapmaya çalışıyoruz" şeklinde konuştu. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir