GiresunManşet ÜstüSağlık

GİRESUN’UN SAĞLIĞINA ÜNİVERSİTE KATKISI

ÖMER HEKİM TIP FAKÜLTESİ MORFOLOJİ BİNASI, SAĞLIK BAKANLIĞI KRİTERLERİNE UYGUN 50 YATAKLI HASTANEYE DÖNÜŞÜYOR. REKTÖR ATTAR, HALEN ONARIM VE YENİLEME  ÇALIŞMALARI SÜREN BİNADA; ACİL SERVİS, KARDİYOLOJİ, KALP VE DAMAR ÜNİTELERİ, YOĞUN BAKIM VE AMELİYATHANELERİN DE OLACAĞINI AÇIKLADI…

 

c9bb396989

Giresun Üniversitesi Nizamiye Yerleşkesi'nde bulunan Ömer Hekim Tıp Fakültesi Morfoloji Binası’nda onarım ve yenileştirme çalışmaları bütün hızıyla sürüyor.

İnşaatlarda incelemelerde bulunan GRÜ Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar, ilgililerden bilgi alarak, çalışmaların hızlandırılmasını istedi.

5906bc473b

ATTAR: 50 YATAKLI MODERN BİR HASTANEYE KAVUŞUYORUZ

Attar, burada yaptığı açıklamada, “Tıp Fakültesi Morfoloji binası tadilat ve yenileme çalışmalarının tamamlanmasıyla;50 yataklı, içerisinde, kardiyoloji, kalp-damar yoğun bakımlarının ve ameliyathaneler ile Acil Servisin yer aldığı, Sağlık Bakanlığı kriterlerine uygun modern bir hastaneye dönüşerek Giresun ve bölgeye hizmet verecektir” diye konuştu.

Rektör Attar, daha sonra  Güre Yerleşkesi’ndeki yenileme ve tadilat çalışmaları tamamlanan yemekhanede Deney Hayvanları Laboratuarı, Okul Öncesi Uygulama ve Araştırma Merkezi (Kreş) İnşaatında da incelemelerde bulundu.  

GRÜ Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar’ın gezisine, bazı üniversite yöneticileri de katıldı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir