Giresun

GİRESUN’UN KIZLARI EĞİTİME KAZANDIRILIYOR

"Özellikle Kız Çocuklarının Okula Devam Oranlarının Arttırılması Hibe Programı" kapsamında yürütülen "Giresun Kızlarını Kazanıyor" adlı projenin açılış ve tanıtım toplantısı, Güre Yerleşkesi Rektörlük Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.

IMG_0463 (Copy)

Tanıtım toplantısına, üniversitenin akademik-idari personeli, öğrenciler ve davetlilerin yanı sıra ; DOKAP Başkanı Ekrem Yüce, İl Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt, Kamu Hastaneler Birliği Giresun Genel Sekreteri Hasan Aslantürk, GESOB Başkanı Ali Kara, Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Mustafa Halilbeyoğlu, Kent Konseyi Başkanı Uğur Karaibrahimoğlu, Giresun Gazeteciler Derneği Başkanı Bekir Bayram ve bazı STK Temsilcileri katıldılar.

Program, HEGEM Başkanı Doç. Dr. Rahman Çakır ve İl Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt’un projenin önemi ve içeriği hakkında yaptıkları konuşmayla başladı.

IMG_0482 (Copy)Rektör Prof.Dr. Aygün Attar ise konuşmasında üniversitenin yarısından fazlasının kız öğrenci olduğuna dikkat çekerek,  “Bu projenin ortaklarından biri olarak Giresun Üniversitesi üzerine düşeni bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonra da yerine getirecektir. Giresun’un bu projedeki yeri ve önemi büyük bir başarıdır. Uygulamada da bu başarının süreceğine inanıyorum. Kız öğrencilerin okuması ve okutulması konusunda zaten iyi bir yerde olan Giresun, bu projeyle daha da iyi bir yere gelecektir” diye konuştu.

 Programın, HEGEM Başkan Yardımcısı Kamil Aktaş’ın proje tanıtım sunumuyla sona erdi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı–Avrupa Birliği Koordinasyon Dairesi Başkanlığı Hibe programındaki proje, Giresun Üniversitesi Hüseyin Hüsnü Tekışık Eğitim Fakültesi, Giresun Halk Eğitimi Merkezi,Giresun Rehberlik ve Araştırma  İle Giresun Hayat Boyu Eğitim ve Kişisel Gelişim Derneği (HEGEM)  tarafından yürütülüyor. 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir