Aktüel

GİRESUN’UN KIŞ ÇİÇEKLERİ HAZIR

Giresun Belediyesinde tüm birimler kendi faaliyet alanları içerisinde çalışmalarını devam ettirirken, kış mevsimine yaklaştığımız şu günlerde belediyemize ait seralarda kışlık çiçek hazırlıklarına başlanıldı.

Giresun Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından sonbahar ve kış mevsimlerini sembolize eden mevsimsel çiçek dikimlerinin üretimi ve dikim işlemleri devam ediyor.

Şehrin farklı noktalarında yapılan çalışmalar hakkında belediyeden şu bilgiler verildi:  “Belediye olarak kendi seralarımızda ve kendi işçilerimiz ile üretimini gerçekleştirdiğimiz yazlık çiçeklerin ardından kışlık çiçek çalışmalarına başladık. Seramızda şehrimizi süsleyen bütün çiçek, fidan ve ağaç türlerini yetiştiriyoruz. Seramızdaki ekibimiz çiçek fidelerinin tüplere dikimlerini gerçekleştiriyor. Yaklaşık bir ay kadar burada büyüyen çiçek fideleri daha sonra saha ekibimiz tarafından şehrimizin park, refüj, orta refüj ve yeşil alanlara dikimi yapılarak şehrimizi süsleyecek.”GİRESUN'UN KIŞ ÇİÇEKLERİ HAZIR

Yetkililer kış mevsiminde şehir geneline dikmeyi hedefledikleri çiçekler arasında hercai menekşe, papatya, aslanağzı, bellis ve nergis gibi birçok çeşidin bulunduğunu belirttiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir