logo

reklam
02 Haziran 2017

GİRESUN’UN JANDARMALARI YEMİN ETTİ

 Giresun İl Jandarma Komutanlığı emrinde temel eğitimlerini tamamlayan 367’inci kısa dönem erler için yemin töreni düzenlendi.  Bahtiyar Aydın Kışlası salonundaki törende, saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasının ardından, kısa dönem erlerin hep bir ağızdan Türk Bayrağı ve Silah üzerine ellerini koyarak yemin ettiler.Törende bir konuşma yapan Vali Hasan Karahan, askerlere seslenerek “yeminlerine bir ömür sadık kalacaklarına inanıyoruz. Bu yemin sırf askerlik görevi ile ilgili değil bu milletin evladı olmanın gereği olarak da yapılan bir yemin. Kahraman jandarma ordumuz her zaman milletinin emrinde devletinin hizmetinde olmuştur. Bugüne kadar bunu binlerce kez göstermiştir. Binlerce şehidiyle bunu tarihe kanlarıyla yazmıştır. Bundan sonrada aynı kararlılıkla devletinin ve milletinin hizmetinde devam edecektir. Kahraman askerlerimiz bugün bizim evlatlarımız olarak Giresun’da, Giresunlunun emniyet ve asayişini 24 saat huzurunu sağlamak üzere hizmete başlamışlardır. Bugün Giresun onların gayreti ve hizmetiyle daha huzurlu daha güvenli bir şehir olmuştur. Sevgili anneler, babalar evlatlarınız bize emanettir. Komutanları onları kendi evlatlarından aziz bilip kıllarına zarar gelmeden inşallah sizlere teslim edecekler. Hayırlı teskerelerle sizlere kavuşturacağız. Buna söz veriyoruz. Bu mübarek günde böylesine güzel bir ortamda bizlere katılıp bu şerefi paylaştığınız için teşekkür ediyorum. Ramazanınız mübarek olsun, Allah bugünlerden daha güzel günleri milletimize nasip etsin.” diye konuştu.

 Giresun İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Ali İhsan Ersoy da “Sizler biraz önce milletimizin ve bağımsızlığımızın sembolü olan şanlı bayrağımızın gölgesinde anne, baba ve yakınlarınızın huzurunda silah arkadaşlarınızla omuz omuza vererek gerektiğinde vatan, cumhuriyet ve vazife uğrunda seve seve canınızı vereceğinize namus ve şerefiniz üzerine ant içtiniz.  Sizlerle gurur duyuyor, sizlere güveniyoruz.” dedi.

 Program Jandarma marşının okunması ve tören geçişiyle sona erdi.

 Törene, Vali Hasan Karahan, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hakan Saraç, Belediye Başkanı Kerim Aksu, Vali Yardımcısı Recep Uzal ve Yüksel Çelik, İl Jandarma Komutanı J. Albay Ali İhsan Ersoy, Sahil Güvenlik 71. Bot Komutanı Yüzbaşı Ömer Oran, askeri erkân, daire amirleri, davetliler ve asker aileleri katıldı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+4 = ?