GiresunManşet Üstü

GİRESUN’UN ENGELLİLERİ ASKER OLDU

Jandarma Genel Komutanlığının 175. Kuruluş yıldönümüne denk gelen Engelliler Haftası dolayısıyla yapılan anlamlı etkinliklerden birisi  Giresun Jandarma Bölge Komutanlığı, Şehit Tuğgeneral Bahtiyar Aydın Kışlası'nda yapıldı. Burada düzenlenen törende,  bir günlük temsili askerlik yapma sevinci ve heyecanını yaşayan  24 zihinsel ve bedensel engelliye teskereleri verildi.

 

 

 

2014-509-13

Törene Giresun Valisi Hasan Karahan, Giresun Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Mustafa DoğruGiresun Belediye Başkan Vekili Orhan Kurt, Cumhuriyet Başsavcısı Abidin Bozkan, İl Emniyet Müdürü Uğur Öztürk, Kurmay Başkan J.Krm.Yarbay Polat Mavuş, askeri erkan ve bazı daire amirleri ile engelli aileleri katıldı.

Törende konuşan Giresun Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral  Mustafa Doğru, "Askerlik Türk milletiyle birleşmiş büyük bir ailenin yeni ferdi olmaktır. Ailenin tam ortasında vatanını korumak uğruna canını veren binlerce şehit ve uğrunda kan veren gaziler yer alır. Her biriniz onların aziz hatıralarına laik olabilmek ve bize emanet edilmiş vatanın her bir karış toprağını savunmaya yemin etmiş bir ailenin ferdiyiz. Birazdan sizler de edeceğiniz yeminle bu ailenin ayrılmaz bir ferdi olacaksınız. Çok kıymetli anne ve babalar gözünüz arkada kalmasın onlar artık bizim evladımızdır" dedi2014-509-6.

Konuşmanın ardından 21 özel tertip engelli asker yemin ederek temsil askerlik belgesi ve hediyelerini aldılar.

Daha sonra düzenlenen ant içme törenine geçildi.Tören engelli askerlere teskere verilmesiyle sona erdi

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir