logo

reklam
18 Ağustos 2017

GİRESUN’UN DOKTORU HAKAN GÜVENÇ İÇİN ANMA TÖRENİ

TANRI DAĞLARINDA KAYBOLAN DAĞCI DOKTOR ANILDI

17 Ağustos 2004 tarihinde, Tanrı Dağları’nda 7439 metre yükseklikteki Zafer Zirvesi’ne tırmanışı sırasında kaybolan Dr. Hakan Güvenç için ölümünün 13. Yılında Giresun Kalesi’nde bulunan anı parkında anma töreni düzenlendi.

Ailesi, dostları ve arkadaşları, Deniz Dağcılık Kulübü üyeleri, tarafından düzenlenen ve kalabalık bir katılımla gerçekleşen törende, Güvenç’in yaşamıyla ilgili konuşmalar yapıldı, anılar anlatıldı.

BEKTAŞOĞLU: HERKES TARAFINDAN SEVİLİRDİ

Törene katılan CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu yaptığı konuşmada, Güvenç’in herkese iyilik yapan, yardımsever bir doktor olduğunu bu yüzden de çok sevildiğini söyledi. Bektaşoğlu ”Doğa tutkunu, dağların aşığı, insan sevgisi dolu bir insandı. Hastalarını tedavi etmekle kalmaz, onların diğer ihtiyaçlarını da karşılardı. Herkes tarafından sevilirdi. Bu çok az insana nasip olur. Bu tür özellikteki değerli insanlar kolay yetişmiyor. O yüzden onu çok özlüyoruz. Yaşamıyla örnek alınacak bir insandı. Onu 13 yıl önce uğurladığımız çok sevdiği dağlarda bıraktık. Ruhu şadolsun”

Güvenç’i anma törenine İl Genel Meclisi üyesi Tahsin Dervişoğlu,  Belediye Meclisi üyesi Ferit Özkan, Giresunspor Kulübü Başkanı Mustafa Bozbağ da katıldı. 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+9 = ?