logo

reklam

GİRESUN’UN BATI YAKASINDA GÜZEL BİR HİKAYE

28 Mart 2013 tarihinde Rektör Prof. Dr. Attar'ın göreve başlamasından bir yıl sonra Giresun Üniversitesi'nin TOKİ ile yaptığı protokol gereğince yapımına başlanan fakülte binaları, zamanından önce tamamlanarak eğtim ve öğretime hazır hale getirildi. 

Yeni akademik yılda Deppoy'daki Gazipaşa Yerleşkesi'ndeki fakültelerin taşınmasıyla birlikte yaklaşık 8 bin dolayında öğrenci burada eğitim görecek.

 

 

0a038613e5

TOKİ bu alana ; Fen- Edebiyat Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile Enstitüler ve Araştırmalar Merkezi yaptı. Ayrıca bu alanda 24 amfi de yer alacak

1.Etap inşaatın tamamlanmasıyla Giresun Üniversitesi'nin bina sorunu tamamen ortadan kalkmış olacak.

ATTAR BİNALARI GEZDİ

GRÜ Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar, akademik ve idari personellerinden oluşan kalabalık bir heyetle yapımı tamamlanan yeni inşaatlara taşınacak birimlerin ön yerleşim/kullanım projeksiyonunun yapıldığı bir dizi incelemelerde bulundu.

 

6273bf753b

Attar, Sağlık Hizmetleri Yüksekokulu binasındaki yerleşim planlaması, ardından yapımı tamamlanan Fen-Edebiyat Fakültesi binasına taşınacak Fen Bilimleri bölümleri ve Mühendislik Fakültesi bölümleri yerleşim planları ve düzenlemeleri hakkında okul idarecilerinden bilgi aldı.

Attar ayrıca taşınma sonrası Gazi Paşa yerleşkesine gelecek olan Tıp Fakültesi birimlerinin ve laboratuvarların yerleşimi hakkında da bilgiler alarak ,önerilerde bulundu.

 

c8e1b9218a

Son olarak Fen- Edebiyat Fakültesi’nin edebiyat ve sosyal bölümler birimleri, İktisat Fakültesi birimleri ve Araştırma Merkezleri ile Enstitülerin yer alacağı birim planlamalarını yerinde inceleyen Rektör, tefrişleri devam eden derslikler ve amfileri de gezerek hazırlıkları yerinde gördü.

Yeni binaların birim paylaşımlarını yerinde değerlendiren Attar, binaların ekonomik ve maksimum fayda sağlayacak şekilde planlanarak en verimli şekilde kullanımı yönünde düzenleme yapılmasına özen gösterilmesini istedi.

d5e5bd64f1 (1)

 

Giresun Üniversitesi 2. Etap inşaat projesinde ise; Kapalı Spor Salonu, Meslek Yüksek Okulu, Merkez Kütüphane, Çarşı ve Sosyal Yaşam Merkezi, Açık Spor Tesisleri ve Lojman inşaatları ile Kampüs Altyapısı ve Çevre Düzenlemesinin yapım işleri bulunuyor.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+3 = ?