GiresunManşet Üstü

GİRESUN’UN ARTIK OTELİ VAR!..

Giresun Belediye Meclisi Kasım 2. Meclis toplantısı Kerim Aksu başkanlığında yapıldı.Toplantıda Trafik Komisyonu ve İmar Komisyonu raporları görüşülerek karara bağlandı.

Meclisin en önemli gündem maddesi İl Özel İdaresi Hizmet Binası olarak başlanan, ancak otele dönüştürülmek istenen binayla ilgiliydi. Meclis binanın imar durumundaki değişiklik talebini oy birliği ile kabul etti. Kararla birlikte binanın bulunduğu alana ‘ turizm tesis alanı’ statüsü kazandırıldı. Binanın ruhsatındaki imar durumu,kat,inşaat alanı ise yükseltilerek E:1,00 Hmax:41.00 olarak değiştirildi. Kamu yararı gözetilerek bu kararın alındığı belirtilerek, Giresun’da nitelikli turizm tesisi olmaması gerekçe gösterildi.

manset_giresun_3ue2r8w4pvz2mvc4k82hsw

Meclis ayrıca Kale ile Hacı Hüseyin Dolgu alanı arasında yapılacak olan teleferik projesinin Giresun Özel İdaresi tarafından yapılan güzergah tahsisi talebi reddedildi. Kararda, teleferik projesinin uygulanıp uygulanmayacağının belli olmadığı, projenin hangi kurum ve kuruluş tarafından yürütüldüğünün bilinmediği ve bu konuda yazılan yazılara cevap verilmediği belirtildi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir