Giresun

ALTYAPIYA AB DESTEĞİ

Kazanılan bu hibe ile Giresun tarihinin en büyük yatırımının yapılacağını ifade eden Başkan Aksu, “Belediyemizin kendi girişimleri sonucu 'Avrupa Birliği Entegre Su Projelerinin Hazırlanması için Teknik Yardım Projesi' kapsamında 25 ile 80 milyon Euro arasında belirlenecek olan bu destekle şehrimizin altyapısı geleceğe yönelik tamamen çözülecektir. Giresun'un altyapısı artık Avrupa standartlarında olacak.” dedi.

4 yıllık görev sürelerinde şehir altyapısında çok ciddi çalışmalara imza attıklarını belirten Aksu ayrıca, “Bu hibenin bir buçuk yıllık bir proje hazırlık aşaması olacak. Biz görevde olsak da olmasak da bu yatırımın, her zaman havasını soluyacağımız şehrimize gelmesi bizim için çok önemlidir. Şehrimize bu hibeyi kazandırmaktan gurur duyuyorum.” şeklinde konuştu.

Hibe kapsamında yapılacak olan çalışmalar ile bilgiler de veren Aksu sözlerini şöyle sürdürdü; “Proje kapsamında içme suyu sistemlerinin iyileştirilmesi, arıtma tesislerinin yapımı, nehir, dere, ırmak gibi yüzey sularının kirlenmesinin önlenmesi, yağmur suyu toplama sistemlerinin ayrıştırılması, nehir içinde kanalizasyon sistemlerinde oluşacak taşkınların önlenmesi, yer altı su kaynaklarının kirlenmesinin önlenmesini sağlayacak hizmetler yer alacaktır."

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir