GiresunManşet Üstü

GİRESUN’UN AB’Lİ KONUKLARI MUTLU…

Avrupa Birliği(AB) Bölgeler Komitesi 16. Toplantısı için Belediye Başkanı Kerim Aksu’nun davetlisi olarak Giresun’a gelen misafirler Giresun’a hayran kaldı.Aksu son gün konuklara şehri gezdirdi. 

Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden belediye başkanı, yerel parlamento üyesi, Türkiye’den belediye başkanı, belediye başkan vekili, AB Türkiye delegasyonu başkan yardımcısı, Türk Belediyeler Birliği temsilcisi, sivil toplum örgütleri temsilcileri ve siyasilerden 80 kişinin katıldığı toplantı sona erdi.

LEHMANN: KERİM AKSU GİRESUN’DA DA AVRUPA’DA DA ÇOK SEVİLİYOR

AB Bölgeler Komitesi Türkiye Çalışma Gurubu Başkanı Heinz Lehmann, Giresun’dan ayrılmadan önce yaptığı açıklamada, Giresun Belediyesi’nin ev sahipliğinden son derece memnun kaldıklarını belirterek, ” Karadeniz’in olağanüstü güzel kenti Giresun’u seçtiğimiz için çok doğru karar verdiğimizi gördük. Giresun Belediye Başkanı Aksu ile basın toplantısı yaptık. Odaya bayan erkek çok fazla basın mensubu girdi. Ben kendi bölgemde bunu yapsaydım. Belki 2 basın mensubu gelirdi. Ticaret Odası, Ticaret Borsası, Baro ve Üniversite’yi gezdik. Kerim Aksu çok seviliyor. Sayın Aksu, Avrupa’da da çok seviliyor. Başkan Kerim Aksu ve ekibi mükemmel bir toplantıya ev sahipliği yaptı. Çok çok teşekkür ediyorum. Giresun’u gördüğüm için kendimi şanslı hissediyorum.”dedi.

4xg3799o6xc359fp4yh3v9

AKSU: GİRESUN’U DA TANITTIK…

Aksu ise AB toplantısını başarı ile tamamladıklarını belirterek, şunları söyledi: “Giresun çok güzel bir kent. Bizler bu kente aşığız. Yurtdışından ve ülkemizden şehrimize gelenlerin memnuniyeti bizlere moral oluyor. AB toplantısı ile Giresun’u tanıttık. AB heyetine görüşlerimizi kendi evimizde anlattık. Bu toplantı Giresun, Karadeniz ve Türkiye için çok iyi oldu. Emeği geçenlere, toplantımıza katılanlara teşekkür ediyorum”

k82itw55q80iox15m92j7x

AB Toplantısı için Giresun’a gelen misafirler, Alpaslan Caddesi’nden yürüyerek, Atatürk Meydanı’na geldiler. Burada engelli aracı, sağlık otobüsü, lostra salonu, şikâyet defteri, sokak kütüphanesi, oyuncak ve kitap kumbarasını inceleyen misafirler, Giresun yazısı önünde aile fotoğrafı çektirdiler. Başkan Aksu’yu makamında ziyaret eden misafirler daha sonra Gazi Caddesi, Sanat Sokağı, Kale, Müze, Zeytinlik Semti’ni gezdikten sonra Giresun’dan ayrıldılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir