Spor

GİRESUNSPOR’A 23 MİLYON KATKI TBMM’DE KONUŞULDU

ELAZIĞ MİLLETVEKİLİ GÜRSEL EROL, "BİZİM TAKIMA DA VERİLSİN" DEDİ

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın 2021 bütçe görüşmelerinin yapıldığı TBMM Plan ve Bütçe komisyonunda Elazığspor’u gündeme getirdi. Erol, Elazığspor’un ekonomik açıdan sıkıntıda olduğunu belirterek Giresun‘da Giresunspor’a yapıldığı gibi Elazığspor ‘a da maddi destek yapılmasını istedi.

Erol konuşmasında şunları söyledi:”Elazığ’da 24 Ocak’ta bir deprem yaşadık, depremin sıkıntıları hâlâ devam ediyor. Yani bu depremin sıkıntıları yalnızca mülkiyet haklarının korunması değil, depremden kaynaklı mağduriyetlerin giderilmesi değil aynı zamanda yaşam devam ettiği için de oradaki birtakım hayatın devamlılığıyla ilgili, normal yaş ama geçişle ilgili ve yaşamın devam etmesi konusunda sizden birtakım taleplerimiz olacak; mesela Giresun’da sel baskınından sonra Giresunspor’a 23 milyon lira katkı verildi. Bu doğrudur yani doğal olarak bir kentte sosyal dengeyi oluşturmak adına bir afet yaşanmışsa, bu afetin yaralarının sarılması yalnızca afetin yarattığı mağduriyetlerin giderilmesi değil aynı zamanda oradaki yaşam akışına da katkı vermektir. Bu doğru bir iştir ama aynı şekilde Elazığspor katkı alamadı”.

KARAAHMET: “BAĞIŞ OLMADI, CUMHURBAŞKANI’NIN DESTEĞİ OLDU” 

Öte yandan Giresunspor Kulubü Başkanı Hakan Karaahmet ise, Erol’un bu açıklamalarını yalanladı. Karaahmet, “ Böyle bir bağış gerçek olsa evet oldu teşekkür ederiz deriz. Evet Sayın Cumhurbaşkanımızın bizlere bir desteği oldu bunun içinde kendisine bir kez daha teşekkür ederiz. dedi”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir