GiresunSpor

GİRESUNSPOR BAŞKANI KARAAHMET ‘KALICI GELİR’ ARIYOR

Giresunspor’a kalıcı gelir sağlanabilmesi için yapılan görüşmeler hız kesmeden devam ediyor. Bu amaçla yeni yönetim, önceki yönetimler döneminde Giresunspor’a çeşitli yöntemlerle verilen Giresun Limanı’ndaki otopark alanı ve Aksu Mahallesi’ndeki arazisini geri almak için girişimlerde bulunuyor. Ancak bu görüşmelerden henüz bir sonuç alınamadığı öğrenildi.

Bu konuda bir açıklama yapan Başkan Hakan Karaahmet, liman yöneticileriyle görüşmelerin sürdüğünü, akaryakıt istasyonu için görüştükleri arazi sahibine para teklif ettiklerini ancak bunun kabul görmediğini söyledi.
Arsa satışında bedellendirmede usulsüzlük iddiası olduğunu iddia eden ve önceki Vali Harun Sarıfakıoğullarını suçlayan Karahmet “bu işin peşini bırakmayacağız” dedi. 

Bilindiği gibi tapusu Giresun İl Özel İdare’ye ait Aksu’daki arazi, tahsis yapılmadan üzerine akaryakıt istasyonu kurulmak ve işletilmek üzere Giresunspor’a verilmiş, bu süreçte Kerim Aksu döneminde arsa üzerinde gerekli imar değişiklikleri gerçekleştirilmişti. Ancak yönetim bunu gerçekleştirmeyince geri alınmış ve teklif alınarak ve yasal prosedürlere göre ihale yöntemiyle bir şahsa 5 Milyon TL bedelle satılmıştı. 

Öte yandan söz konusu iddialarla ilgili olayın taraflarından Giresun Valiliği, Özel İdare, Giresun Belediyesi, liman yöneticileri veya önceki Giresunspor başkanlarının bir açıklamama yapılmaması da dikkat çekiyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir