logo

reklam
12 Nisan 2017

GİRESUNSPOR 50 YAŞINDA…

Giresunspor Kulübünün 50. kuruluş yıldönümü yürüyüşle kutlandı. 

Gazi Caddesi Deppoy mevkiinden başlayan "Büyük Giresunspor" yürüyüşüne Vali Hasan Karahan, Belediye Başkanı Kerim Aksu, Giresunsporlu yöneticiler, futbolcular, taraftarlar, kentteki bürokratlar ve sivil toplum kuruluşlarıve siyasi parti temsilcilerinden oluşan kalabalık bir grup katıldı. 

Atatürk Meydanında devam eden etkinlikte saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından protokol konuşmalarına geçildi.  Vali Karahan, konuşmasında "Giresunspor'a gönül veren çok kıymetli Giresunlu hemşerilerim, hepinizi saygıyla hürmetle selamlıyorum. Bu taraftara, bu takıma 50. yılında şampiyonluk yakışır, süperlig yakışır." dedi. 

Kulüp Başkanı Mustafa Temel Bozbağ'da "5 sene önce çok zorluklarla aldığımız bu kulübü 5 sene sonra hep beraber getirdiğimiz nokta, herkesin takdir ettiği bir nokta. Bu sadece şahsımın, arkadaşlarımı yaptığı bişey değil, bu tüm Giresun halkının yaptığı birşey. Bu memleketin gerçeklerini bilerek, Giresun’un değerlerini ön plana çıkararak buraya kadar getirdik. Bundan sonra da nice 50. senelerde bu şekilde devam edecek. Bugün 18 takım içerisinde borcu olmayan 3 takımdan birisiyiz. Bunu tekrar söylüyorum bunu hep beraber başardık ve başarmaya devam edeceğiz" şeklinde konuştu. 

Kerim Aksu ise yaptığı konuşmada, Giresunsporun siyaset üstü olduğunu, Giresunspor'u 50. yılında şampiyon olarak görmek istediklerini, şehrin ortak paydası olan kulübün aldığı başarılı sonuçlardan herkesin gurur duyduğunu, Giresunlu'yum diyen herkesin elinden gelen herşeyi yapmaya gayret ettiğini vurgulayarak Giresunspor'un tarihinin hikayesinin, kitap haline getirilerek ölümsüzleştirilmesi gerektiğini kaydettiler.


Yürüyüşe Milletvekili Cemal Öztürk de katıldı. 

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+6 = ?