GenelGiresunSpor

GİRESUNSPOR 47 YAŞINA GİRDİ

Giresunspor'un kuruluşunun 46. kuruluş yıl dönümü Atatürk meydanında Atatürk anıtı önünde düzenlenen örenle kutlandı. Törene yakın dönem eski başkanlardan Ömer Ülkü, Gürcan Ecderoğlu ve Osman Çırak çelenk gönderdi.

Törene, Vali Vekili Bekir Ergök, Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, Giresun Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Ergin, AKP İl Başkanı Hasan Aydın, GESOB Başkanı Ali Kara, siyasi partilerin temsilcileri, Giresunsporlu oyuncu ve taraftarlar katıldılar. 

DSC_5359

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan pragramda,  Giresunspor kulubünün çelengi Başkan Mustafa Bozbağ tarafındanAtatürk Anıtı'na çelenk sunumları yapıldıktan  sonra  Giresunspor' un tarihçesi anlatıldı.Başkan Bozbağ, yaptığı konuşmasında Giresunspor'a katkıda bulunanlara teşekkür etti. Bozbağ, "47 yıl önce kurulan kulübümüzün bulunduğu zor şartlarında hep beraber zor bir yolculuğa çıktık. İmkansızlıkları ve zorlukları beraber güç olarak aştık. ve inşallah bundan sonrada bu birlikteliğimiz çok seneler devam eder. Şahsıma ve yönetimime vermiş olduğunuz güven, destek ve inançtan dolayı hepinize şükranlarımı sunuyorum. Her şeyin Giresunsporumuz için aydınlık olsun diyorum" dedi.

DSC_5363Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu ise, "89 yıllık Giresunspor tarihinde çok iyi bir dönem yaşıyoruz. Çok köklü bir kulübüz. Bizler elimizden geleni yapıyoruz, yapmayada devam edeceğiz. Sadece Giresunsporun değil ayrıca Yeşilgiresun Belediye sporunda şampiyon olacağı ve Karadeniz bölgesinde sporun yıldızlaştığı bir şehir olmak yolunda ilerlediğimizi görüyorum. İnşallah her şey gönlümüzce olur. Kuruluş yıldönümümüz hayırlı olsun" diye konuştu.

Giresun Vali Vekili Bekir Ergök ise konuşmasında, "Giresunspor büyük bir kulüp. Tarihi ile büyük, başarıları ile büyük, Türk sporuna yetiştirdiği ve armağan ettiği sporcuları ile büyük bir kulüp. Ayrıca taraftar kitlesi ile de büyük bir kulüp.Giresunspor bu sezon ile birlikte hak ettiği yere ulaşacaktır. Bugüne kadar kulübe hizmet edipte vefat etmiş olan kişilere rahmet diliyorum, geride kalanlara da uzun ömürler diliyorum" şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından toplu hatıra fotoğrafı çekilirken, kutlama programı sona erdi. 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir