Giresun

GİRESUNLULARIN CUMHURİYET YÜRÜYÜŞÜNÜ YAĞMUR ENGELLEYEMEDİ

Cumhuriyetimizin 96. yılı ülke genelinde olduğu gibi şehrimizde de büyük bir heyecan ve coşku ile kutlandı. Giresunlular, her yıl olduğu gibi yine Cumhuriyet yürüyüşüne yoğun bir katılım sağladılar.

Belediye tarafından Yeniyol Çotanak İlkokulu önünden başlayan yürüyüş Atatürk Meydanı’nda son buldu. Yağan yağmura rağmen hem yürüyüşe hem de düzenlenen konsere vatandaşlar yoğun bir katılım gösterdi. Yürüyüş korteji Atatürk Meydanı’na geldiğinde havai fişek gösterisi yapıldı ve daha sonra Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, bir konuşma yaptı.

Başkan Şenlikoğlu konuşmasında Giresun’un bir kez daha Cumhuriyete ve değerlerine sahip çıktığını gösterdiğini belirterek,  “ Bir kez daha gördük ki bizi bir arada tutan değerlerimize sımsıkı sarılıyoruz. Bugün Cumhuriyetimizin kuruluşunun 96. yılını kutluyoruz. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız bütün ülkemize ve şehrimize hayırlar getirmesini diliyorum” dedi.

Şenlikoğlu şunları söyledi;” Bu şehir aslında vatan toprağının değerini ve önemini çok iyi bilen bir şehir. 42. ve 47. Gönüllü Alaylarla Kurtuluş Savaşının yaşandığı en kritik dönemde taşın altına yalnızca elini değil bütün vücudunu koyarak, ülkesi için her türlü desteği veren Giresun, her zaman ülkesinin, milletinin ve devletinin yanında olmuştur. Bundan sonrada olmaya devam edecektir. Bizi biz yapan değerlerimize sımsıkı sarılıp, sahip çıkmaya devam edeceğiz. Bu sebeple bu ülkenin her karış toprağı için mücadele vermiş, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm kahramanlarımıza, şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize de sağlık sıhhat diliyorum. Bu güzel gece için hepinize çok çok teşekkür ediyorum. Tekrar Cumhuriyetimizin 96.yılı kutlu olsun. Sağ olun, var olun.”

Yürüyüşe katılan Vali Harun Sarıfakıoğulları ise yapmış olduğu konuşmasında “42. ve 47. alayların sevgili torunları hepinizin Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun” diyerek coşkulu kalabalığı selamladı.

EFOR GRUBU SAHNE ALDI

Belediye tarafından düzenlen Cumhuriyet Bayramı kutlama etkinlikleri kapsamında konser düzenlendi.

Atatürk Meydanı’nda düzenlenen konserde Efor Grubu sahne aldı. Grup bir birinden güzel şarkıları seslendirirken yağan yağmura rağmen 2 saat boyunca alanı terk etmeyen vatandaşlarda onlara zaman zaman eşlik etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir